» #مایکل به مبارزه ادامه بده

۸ بهمن ۱۳۹۲ / مطالب ویژه، اخبار کارایران / 89 بیننده /

 فصل 91 مسابقات فرمول یک ،  پیست اسپا (Spa).جوان آلمانی 22 ساله که با دوچرخه تاشوی خود مسیر مسابقه را تمرین می کند و پس از آن جایگاه هفتم را در خط شروع مسابقه کسب می کند که بهترین نتیجه فصل برای تیم جردن-فورد به حساب می آید.وی پس از آن به تیم بنتون می رود و تا سال 1995 به دو قهرمانی با این تیم دست پیدا می کند.سپس به فراری نقل مکان می کند و از سال 2000 تا 2004 هر سال قهرمان فصل می شود.او تا سال 2009 در فراری می ماند و پس از آن خود را بازنشسته می کند.اما عشق و طبیعت ذاتی وی ، او را مجددا در لباس مرسدس به دنیای فرمول یک باز می گرداند و از سال 2010 تا 2012 نیز برای مرسدس مسابقه می دهد و پس از آن از دنیای فرمول یک برای همیشه خداحافظی می کند.

بی شک مایکل شوماخر یکی از برترین رانندگان فرمول یک تاریخ به شمار می آید.سرعت بالا در پیچ ها و شجاعت و دقت وی در زمان باران و روی آسفالت خیس باعث شد تا مایکل به پرافتخارترین راننده فرمول یک بدل شود.اما این قهرمان افسانه ای که روزگاری با سایر رانندگان بر روی پیست مسابقه رقابت می کرد حالا برای زنده ماندن مبارزه می کند.

در تاریخ 29 دسامبر 2013، در حالی که او به همراه فرزند خود در حال انجام ورزش اسکی در یکی از پیست های اسکی رشته کوه آلپس واقع در فرانسه بود ، به دلیل خروج از مسیر مشخص شده موجود در پیست با تکه سنگ بیرون زده ای از برف برخورد کرده که باعث آسیب جدی به سر وی شد.پس از این حادثه و تنها در مدت زمان 15 دقیقه به وسیله هلیکوپتر او به بیمارستان منتقل شد و پزشکان پس از عکس برداری های اولیه متوجه آسیب دیدگی شدید مغز و لخته های خون در داخل سر وی شدند.حالا پس از گذشت حدود یک ماه چندین عمل جراحی بر روی سر مایکل انجام شده و او هم اکنون در وضعیت کمای مصنوعی قرار دارد.کمای مصنوعی وضعیتی است که پزشکان جهت جلوگیری از وارد آمدن استرس و فشار به مغز با تزریق داروهای مخدر فرد را در کما نگاه می دارند.این به این دلیل است که مغز در صورت فعالیت متابولیک طبیعی خود سعی در ترمیم بخش آسیب دیده خود دارد و این برای بخش های سالم آن مضر است.

 

اظهار نظرهای گوناگونی از سوی پزشکان به گوش می رسد اما عبارت دو پهلوی "ثابت اما بحرانی" گویا تر از بقیه است.علم پزشکی علمی است تجربی و با خروجی های غیرقابل پیش بینی و به همین علت هیچ یک از پزشکان به اظهار نظر قطعی در رابطه با به هوش آوردن مجدد مایکل نمی کنند.اخیرا نیز بر طبق خبرهای به دست آمده از بیمارستان گرنوبل حاکی از برداشتن قسمتی از جمجمه برای کاهش فشار موجود بر روی مغز وی است.همچنین پزشکان معتقدند که حتی در صورت به هوش آمدن نیز مایکل دیگر فرد سابق نیوده و با مشکلات حرکتی و عصبی همراه خواهد بود.

تیم فرمول یک مرسدس در اولین تست خود در سال 2014 که در خرز برگزار می شود بر روی خودروهای خود عبارت "مایکل به مبارزه ادامه بده" را ثبت کرده اند.

مایکل شوماخر 45 ساله در دوران حرفه ای خود در فرمول یک رقبا و دوستان بسیار زیادی داشت و این روزها برخی از آنان با انتشار جملاتی برای وی آرزوی سلامتی می کنند.

 

سباستین فتل

-راننده فعلی تیم ردبول و قهرمان 4 دوره رقابت های فرمول یک-او مایکل را الگوی خود می داند و هموطن اوست.

من شوکه شده ام.امیدوارم او هر چه سریعتر بهبود پیدا کند و برای خانواده او آرزوی قدرت بسیار زیاد دارم.

 

دیوید کولتهارد

-راننده سابق تیم ردبول

اگر کسی وجود داشته باشد که بتواند اراده و قدرت درونی خود را فرا بخواند ، من شکی ندارم که مایکل شوماخر این کار را انجام می دهد.

 

مارک وبر

-راننده سابق تیم ردبول و فعلی تیم پورشه در مسابقات لمانز

فکر و ذکرمن در این برهه زمانی حساس با مایکل و خانواده او است.

 

فرناندو آلونسو

-راننده فعلی تیم فراری

زود خوب شو مایکل.امیدوارم به زودی خبرهای مثبتی بشنویم.

 

رومین گروژان

-راننده تیم لوتوس

تمام فکر و ذکر ما با شومی و خانواده او است.امیدوارم به زودی بهبود پیدا کنی.

 

جنسن باتن

-راننده تیم مکلارن

فکر و ذکر من در این زمان سخت با مایکل شوماخر است.مایکل بیش از هر کسی قدرت گذر از این وضعیت را دارد.

 

میکا هاکینن

-راننده اسبق تیم مکلارن و اصلی ترین رقیب مایکل در دوران طلایی قهرمانی با فراری.

حادثه رخ داده برای تو تنها رقابتی دیگر است.باید مجددا به سختی مبارزه کنی ، درست مثل زمانی که هر دوی ما روی پیست مسابقه این کار را انجام می دادیم.

لطفی به من بکن و فقط این بار سعی نکن که زمان خوبی ثبت کنی.تو در این مسابقه نیازی به ثبت بهترین زمان نداری.تمام زمانی را که لازم داری را باید استفاده کنی.سخت نگیر.

 

پروفسو اندرس شوارتز

-رئیس بخش عصب شناسی کلینیک KRH وین.

حتی اگر مایکل به هوش بیاید ممکن است حافظه وی به طور کامل پاک شده باشد.

 

دِی مِن هیل

-راننده اسبق تیم ولیامز و رقیب اصلی مایکل در فصل 94

حادثه رخ داده مایکل بسیار غم انگیز و شوک بسیار بزرگی است.و ما برای زنده ماندن و بازگشت او به سلامتی کامل بسیار مضطربیم.

 

 

ماریتن براندل

-هم تیمی سابق مایکل در تیم بنتون و گزارشگر حال حاضر مسابقات فرمول یک شبکه SKY Sports

وقتی خواندم که صدمه ای به سمت راست سر مایکل وارد شده نمی توانستم به ایرتون سنا فکر نکنم و اینکه چرا این اتفاقات تنها برای افراد فوق العاده رخ می دهد.

من صادقانه امیدوارم و انتظار دارم که این حادثه پایان خوشی داشته باشد و مطمئنم که اراده جنگجو و آمادگی بدنی ، بهترین شانس را به او خواهند داد.

 

فیلیپه ماسا

-هم تیمی سابق مایکل در تیم فراری و راننده فعلی تیم ویلیامز-مرسدس

مایکل عزیز ، دوست خوب من ، تو کمک های بسیار زیادی  در کار به من کردی و من هر روز برای تو دعا می کنم.

می خواهم تو را قوی تر از همیشه ببینم.مثل همیشه.تو را محکم در آغوش می گیرم.

 

نیکی لائودا

راننده اسبق تیم فراری

مایکل بهترین راننده تاریخ فرمول یک است.

خبرهای خوبی به گوش نمی رسد.به همین دلیل من بسیار نگرانم و برای او دعا می کنم.

 

در موارد مشابه این کما حتی چندین سال به طول انجامیده و خروجی مثبتی حاصل نشده است.اما نباید فراموش کنیم که این بار قهرمان هفت دوره مسابقات فرمول یک در حال مبارزه برای بقاست و امیدواریم که مثل همیشه پیروز از میدان بیرون بیاید. 

رقابت میان مایکل شوماخر و دی مین هیل، آدلایت،1994

 مایکل شوماخر ، مرسدس

مایکل شوماخر ، بنتون 1994

مایکل شوماخر ، فراری

 رقابت های حساس میان مایکل شوماخر و میکا هاکینن

مایکل شوماخر در کنار قهرمان افسانه ای دهه 80 ایرتون سنا 

مایکل شوماخر به همراه رونالدو در حال ورود به زمین برای انجام بازی فوتبال خیرخواهانه

بد نیست بخوانید:
ضروری
ضروری - نمایش داده نمیشود


ضروری

اشتراک از طریق پست الکترونیک
با ثبت آدرس پست الکترونیک خود در لیست مشترکین میتوانید آخرین به روزرسانی های پایگاه را از طریق صندوق الکترونیکی خود دریافت کنید.
اشتراک از طریق خوراک خروجی rss پایگاه را میتوانید از طریق مرورگر خود و یا دیگر ابزارهای کار با خوراک (فید) دریافت کرده و از آخرین به روزرسانی مطالب مطلع شوید.

اجرا و پشتیبانی:

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این پایگاه برای کادر نویسندگان و اعضای تیم طراحی و توسعه محفوظ میباشد. در صورت نقل مطلب از این پایگاه، لازم است پیوند به صفحه‌ی منبع ارجاع شود.