» دستپخت طراح سابق بنز از روسیه به ایران می آید

۳۰ دی ۱۳۹۲ / محصولا لادا در ایران (گروه راهبر شار ویژن)، مطالب ویژه، خودرو های روسیه ای / 978 بیننده /

خودرو‌های لادا در نگاه نخست سدان‌های متوسط و اقتصادی به نظر می‌رسند که ممکن است با صفت بی هویتی توصیف شوند اما در واقعیت طرح‌های استفاده شده در بدنه و داخل این خودرو‌ها را می‌توان حاصل تفکری دانست که صد درصد به دنبال کسب هویت بوده است و در این راه موفقیت نسبی کسب کرده است . سرپرست طراحی شرکت AvtoVAZ (لادا) هم‌اکنون استیو متین ، یکی از طراحان سابق شرکت بزرگ مرسدس‌بنز آلمان است که روحی تازه را به خودرو‌های لادا اضافه کرده است و هویتی جدید برای این سربازار روس تعریف کرده است . استیو متین در کارنامه درخشان کاری‌اش طراحی مدل های GL و ML مرسدس بنز را دارد . وی از سال 1987 تا سال 2005 در شرکت مرسدس بنز مشغول به کار بوده است و مدتی در سمت مدیر طراحی این شرکت فعال بوده. از جمله پروژ های دیگری که متین دستی در آن‌ها داشته می‌توان به SLR MCLAREN ، S ، SL و SLK اشاره کرد . متین از سال 2005 به ولوو پیوست و تا سال 2009 در سمت مدیر طراحی در این شرکت مشغول به فعالیت شد.متین سرانجام در سال 2011 با آغاز همکاری رنو-نیسان و لادا به این شرکت پیوست و عصری جدید را در خودرو‌های روس لادا رقم زد . خودرو‌های لادا که قرار است بعد از سال‌ها به ایران وارد شوند اولین دست‌پخت طراح اسبق مرسدس بنز در لادا هستند.وی تا کنون موفق به دریافت 4 جایزه بین‌المللی در حوزه طراحی خودرو شده است .


لادا گرانتا(2012 تا کنون) در کنار پدرش لادا ریوا(1978-2012)

تصویر بالا : لادا کالینا

تصویر بالا : استیو متین در کنار خودرو مفهومی لادا X-Ray که بزرگترین رویای او برای ارتقاء خودرو های روس است.

تصویر بالا : تمام محصولات ولوو که از سال 2005 تا سال 2009 طراحی شده اند از دست پخت های استیو متین هستند .

بد نیست بخوانید:
ضروری
ضروری - نمایش داده نمیشود


ضروری

اشتراک از طریق پست الکترونیک
با ثبت آدرس پست الکترونیک خود در لیست مشترکین میتوانید آخرین به روزرسانی های پایگاه را از طریق صندوق الکترونیکی خود دریافت کنید.
اشتراک از طریق خوراک خروجی rss پایگاه را میتوانید از طریق مرورگر خود و یا دیگر ابزارهای کار با خوراک (فید) دریافت کرده و از آخرین به روزرسانی مطالب مطلع شوید.

اجرا و پشتیبانی:

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این پایگاه برای کادر نویسندگان و اعضای تیم طراحی و توسعه محفوظ میباشد. در صورت نقل مطلب از این پایگاه، لازم است پیوند به صفحه‌ی منبع ارجاع شود.