» معرفی کامل دنا ، محصول جدید ایران خودرو ( اختصاصی cariran)

۲۷ فروردین ۱۳۹۰ / محصولات ایران خودرو، مطالب ویژه / 48,464 بیننده /

حدود ده سالی است که با سمند ، مفهوم خودرو ملی و نماد کله اسب معروف آشنا شده ایم . امروز ، سومین فرزند این خانواده با نام دنا متولد شد . این گزارش اختصاصی شما را با دنا آشنا خواهد کرد پس با ما همراه باشید .

این مطلب صرفا به معرفی خودرو دنا اختصاص دارد و جزئیات و حواشی جالب رونمایی خودرو دنا در مطلبی دیگر به طور گسترده پوشش داده خواهد شد .

شروع پروژه و ... :

ایران خودرو در آذر سال 1388 ، پروژه ای را با نام NX7 تعریف کرد که طی آن طراحی محصولی جدید از خانواده خودرو ملی برای پوشش بازه بالاتر قیمتی تعریف شده بود . اصلی ترین المان این پروژه ارائه طراحی جذاب و خاص برای خانواده خودرو ملی بود ، هدفی که بیش تر زمان پروژه را درگیر خود کرده و در اصل این خودرو بر پایه یک طراحی جدید بنا شده است . دنا حاصل حدود 9 ماه فعالیت مهندسان ایران خودرو از فروردین 1389 است که در بهمن ماه سال گذشته وارد فاز نمونه سازی شده است . یکی از اصولی که ایران خودرویی ها بر آن پایفشاری دارند ، جدید بودن این محصول است . این موضوع در حالی به مراتب در گوش مردم خوانده می شود که حتی یک فرد عادی هم با بررسی شواهد موجود روی این خودرو می تواند به فیس لیفت بودنش پی ببرد . البته از حق نگذریم ، این فیس لیفت در دسته ، تغییر چهره های کلی قرار می گیرد و از نظر طراحی چه در خارج و چه در داخل نسبت به سمند متفاوت است . استدلال مدیر طراحی ایران خودرو هم اینگونه بود که کلمه و مفهوم فیس لیفت در ایران رواج ندارد و از همین رو ایران خودرو عنوان محصول جدید را بر دنا قرار داده است . به هر حال ، چه به عنوان یک فیس لیفت و چه به عنوان یک محصول جدید ، دنا خودرویی دوست داشتنی است .

بررسی طراحی و گفت و گویی با طراحان دنا :


طراحی دنا چه از نظر کارشناسان  طراحی و چه از نظر یک فرد عادی مطمئنا زیبا و دلنشین است . اگر به دنبال خودرویی هستید که دنا از روی آن کپی شده باشد باید فرصت بسیاری را بگذراید زیرا دنا از هر زاویه ، تداعی گر یک خودرو خاص است که در هم تلفیق شده اند . همانند رانا ، طراحی جلو و پشت این خودرو هماهنگی خاصی ندارند و هر کدام حرف مجزایی می زنند . نمای جانبی نیز تنها در بخش گلگیر ها و دستگیره درب ها کمی دجار تغییر شده که ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد و فکر کنید درب ها متفاوت از سمند طراحی شده اند . دنا را با رانا مقایسه کردیم و از طراح خارجی خودرو پرسیدیم که ، کدام یک از این طرح ها بیش تر به دلش می نشیند و حاصل آن به زبان طراحی ایران خودرو نزدیک تر است ؟ طراح جوان و نسبتا بر افروخته از برخی برنامه های ایران خودرو که قصد نداریم نامش را در این مطلب بیاوریم در پاسخ گفت : دنا به سلیقه و هدف ما نزدیک تر است . دنا یک پروژه سنگین از نظر طراحان این خودرو است و آن ها به هیچ وجه به جدید بودن این محصول اعتقاد ندارند و آن را صرفا یک محصول فیس لیفت شده ( تغییر چهره یافته ) نسبت به خانواده سمند می دانند . خودرویی که خوب تغییر یافته و به روز شده اما همچنان برخی مشکلات اسکلت بندی سمند همچون ستون جلو (A) و برخی مشکلات دیگر فنی را به یدک می کشد .

مدیر طراحی ایران خودرو از محدودیت در ایجاد تنوع روی پلت فرم سمند گلایه مند بود و معتقد بود که او و تیم طراحی دنا ، حداکثر توان خود را برای جلوگیری از ایجاد خطا در این خودرو به عمل آورده اند . دنا هیچ تفاوتی از نظر ابعاد با سمند ندارد . وقتی دلیل عدم تغییر در ابعاد اتاق را جویا شدیم ، مدیر طراحی ایران خودرو علت را پلت فرم خانواده سمند اعلام کرد که بیش از این قابلیت مانور پذیری ندارد .

این خودرو تا کنون تنها در دو نمونه پروتوتایپ طراحی و ساخته شده و طراحی داخلی خاص و جدید آن هنوز آماده نشده اما تا اواسط امسال آماده می شود . یکی از نکات جالب در این رونمایی وجود نداشتن کنسول و طراحی داخلی مخصوص دنا(در تصاویر مشاهده می کنید) روی هر دو خودرو بود . اگر کنجکاو بودیم که این طراحی به چه صورت است باید به پوستر ها و طراحی های گرافیکی مراجعه می کردیم که همه در کل ، طراحی برگرفته از طراحی داخلی سوناتا جدید را نشان می دادند.

استفاده از LED در چراغ های جلو و عقب چهره جدید تری به این محصول می بخشد . راهنما ها در چراغ جلو به سمت جلو پنجره قرار گرفته اند و آینه ها نیز مجهز به راهنما هستند .

اصلی ترین تغییرات در طراحی دنا نسبت به سمند مربوط به طراحی کاملا جدید داخل خودرو ، طراحی جدید سپر ، کاپوت ، جلو پنجره و چراغ های جلو . طراحی جدید گلگیر ها ، دستگیره های درب ، سپر و چراغ های عقب و همچنین صندوق عقب می شود .

تیپ ها :


دنا در 4 تیپ عرضه خواهد شد . این 4 تیپ در دو گروه اصلی LX و ELX قرار می گیرند. بر اساس گفته مسئولان ایران خودرو ، تیپ LX با پیشرانه های EF7 تنفس طبیعی گازسوز و بنزینی عرضه خواهد شد . بازار هدف این تیپ نیز بازه قیمتی 14 تا 18 میلیون است . تیپ دوم که لوکس ترین محصول ایران خودرو نیز به حساب می آید از پیشرانه های EF7 بنزینی با تنفس طبیعی و EF7 مجهز به توربو چارجر بهره می برد . این محصول برای رقابت در بازه قیمتی 18 تا 25 میلیون تومان وارد بازار خواهد شد . ضمنا امکاناتی نظیر گیربکس اتوماتیک ، ایربگ پرده ای ، سیستم ناوبری GPS ، مه شکن جلو و آینه برقی از جمله تفاوت های موجود بین تیپ LX و ELX خواهند بود . دیگر تغییرات نیز مربوط به پیشرانه مورد نظر برای تیپ های LX و ELX می شود .

مشخصات فنی :

پیشرانه های در نظر گرفته شده برای دنا شامل  سه پیشرانه EF7 بنزینی با تنفس طبیعی ، EF7 گازسوز با تنفس طبیعی و EF7 مجهز به توربوچارجر می شود . خانواده موتور ملی EF7 با حجم 1.7 لیتر به عنوان یکی از قوی ترین پیشرانه ها در کلاس خود شناخته می شوند که خوشبختانه آزمایش خود را نیز به خوبی پس داده اند . این پیشرانه در حالت تنفس طبیعی با بنزین 115 و با گاز 105 اسب بخار قدرت تولید می کند. پیشرانه EF7 مجهز به توربو چارجر نیز توانایی تولید حداکثر قدرت 150 اسب بخار را داراست . گیربکس در نظر گرفته شده برای انتقال قدرت به چرخ های جلو دنا از نوع 5 دنده BE3/5 خواهد بود که هم اکنون نیز روی سمند ، پارس و سورن موجود است . ایران خودرو همچنین وعده عرضه گیربکس اتوماتیک را روی تیپ ELX داده است که تا زمان تولید این محصول در بهار 1391 محقق خواهد شد . شتاب صفر تا صد اعلام شده برای پیشرانه EF7 با تنفس طبیعی 11.9 ثانیه است . این خودرو همچنین مسافت 400 متر را در زمان 18.41 ثانیه می پیماید و این عدد برای مسافت یک کیلومتر به 33.51 ثانیه می رسد . حداکثر سرعت دنا با استفاده از پیشرانه ملی به 194.2 کیلومتر در ساعت می رسد و مصرف این خودر ونیز در سیکل ترکیبی 7.4 لیتر اعلام شده است که نوید دهنده خودرویی کم مصرف است .

یکی از اصلی ترین اهداف پروژه NX7 یا طراحی دنا ، ارتقاء پلت فرم سمند از نظر استاندارد آلایندگی است . به گونه ای که ایران خودرو وعده داده که دنا توانایی دستیابی به استاندارد Euro 4 و حتی euro 5 را داراست .

سیستم تعلیق ، سیستم ترمز گیری و دیگر بخش های فنی خودرو در دنا ، نسبت به سمند تغییر خاصی نکرده اند . وقتی علت را از طراحان جویا شدیم ، گفتند ممکن است تا زمان تولید دنا ، بسیاری تغییرات دیگر در این خودرو به وجود بیایند . تا اینجای کار که هیچ کدام از مسئولان تغییر خاصی را در زمینه های دیگر اعلام نکرده اند .

تجهیزات رفاهی :

ایران خودرو پیش از این ، پژو پارس را لوکس ترین محصول خود می نامید اما از امروز ، دنا به عنوان لوکس ترین خودرو این کمپانی شناخته می شود که البته ایران خودرو به اشتباه آن را در دسته خودرو های لوکس ایران جای می دهد . کلیه تیپ های دنا به سیستم تهویه اتوماتیک به صورت استاندارد مجهز خواهند بود . سنسور های هشدار عقب ، سامانه ورود بدون کلید ، آینه های جانبی برقی ، ستون فرمان قابل تنظیم ، صندلی های برقی جلو ، زیر آرنجی جلو و عقب ، شیشه سولار ، بلوتوث از جمله امکانات پایه تیپ LX خواهند بود . تیپ ELX علاوه بر موارد ذکر شده به سیستم صوتی با قابلیت پخش MP3 و کنترل از روی فرمان مجهز به یک نمایشگر ، فرمان برقی و آینه های جانبی برقی مجهز به گرمکن مجهز خواهد شد . تجهیزات عملکردی دیگری نظیر سیستم الکترونیکی مالتی پلکس ، امکان نصب سیستم ناوبری GPS ، رینگ اسپرت آلومینیومی ، سیستم ضد سرقت و قابلیت تنظیم نور چراغ ها از داخل به صورت استاندارد برای تیپ های LX و ELX موجود خواهند بود .

امنیت :

دنا در زمینه امنیت به صورت استاندارد در هر دو تیپ به دو کیسه هوا جلو مجهز است و تا زمان ورود به بازار احتمالا به کیسه های هوای پرده ای جانبی نیز مجهز خواهد شد . سیستم ترمز ABS و EBD به همراه بوستر های MBA به صورت استاندارد وظیفه حفظ امنیت خودرو هنگام ترمز گیری را خواهند داشت . ستون فرمان با قابلیت جمع شوندگی همچنین در هنگان تصادفات از وارد آمدن خسارات جانبی به راننده تا حد ممکن جلو گیری خواهد کرد . کمربند های پیش کشنده سه نقطه ای با قابلیت محدود کردن نیرو وارده نیز به عنوان المانی دیگر گروه تجهیزات ایمنی دنا را تشکیل می دهند . این خودرو توانایی دست یابی به 3 ستاره ایمنی برای سرنشینان بالغ و 3 ستاره ایمنی برای کودکان از موسسه EuroNcap را داراست .

یکی دیگر از اصلی ترین بخش های تغییرات پلت فرم سمند در دنا به بخش ایمنی این محصول مربوط می شود که نسبت به محصول اولیه سمند ، شامل تغییرات محسوسی برای تصادف از جلو و پهلو شده است .

تولید :

دنا ، آذر ماه امسال به صورت آزمایشی تولید می شود و تولید اصلی آن از بهار 1391 آغاز خواهد شد . ایران خودرویی ها قیمتی خاصی برای دنا اعلام نکردند اما به نظر می رسد این خودرو قیمتی از 16 تا 25 میلیون داشته باشد که بسته به هر یک از 4 تیپ مختلف این خودرو متفاوت خواهد بود . ارزان قیمت ترین تیپ دنا ، مدل LX مجهز به پیشرانه EF7 بنزینی است که احتمالا حدود 16 میلیون تومان قیمت داشته باشد و گران قیمت ترین تیپ این خودرو مدل ELX با بهره گیری از پیشرانه EF7 توربو چارجر دار خواهد بود که به کیسه هوا جانبی نیز مجهز است . دنا به تمامی بازار های هدف ایران خودرو در جهان به ویژه خاور میانه ، آمریکای جنوبی ، چین ،شمال آفریقا و ... به عنوان جانشین سمند صادر خواهد شد .

مهندس نجم الدین ،مدیر عامل ایران خودرو در رونمایی این خودرو از تماما ایرانی بودن دنا به عنوان بزرگترین افتخار این شرکت یاد کرد . مهندس نجم الدین همچنین اعلام کرد که در پروسه طراحی دنا ، برای اولین بار هیچ مهندس غیر ایرانی حضور نداشته است . این موضوع در حالی مطرح می شود که پیش تر در مراسم رونمایی تیبا(مینیاتور) و رانا نیز همین موضوع به عنوان نقطه عطف پروژه مطرح شده بود . محرابیان ، وزیر صنایع و معادن ، حرف های خود را با این جمله آغاز کرد : دنا خودرو بسیار خوب و کاملا ایرانی است . این حرف پر معنای وزیر صنایع و معادن با اطلاعات اشتباه دیگری نیز همراه بود که نشان دهنده عدم توجیه وزیر محترم نسبت به طرح دنا بوده است .

مهندس هاشمی ، مدیر کمیسیون صنعت در مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه راهکاری زیبا مسئولان ایران خودرو را بیش از پیش در فکر پیشرفت فرو برد . مهندس هاشمی ، حد رقابت و پیشرفت ایران خودرو را در این دانست که وقتی خودرویی با قیمت حدود 20 میلیون تومان طراحی می شود باید از نظر کیفیت در حد یک خودرو 20 هزار دلاری در بازار های دیگر باشد . یکی از خودرو هایی که طبق این مثال ، میتوان با دنا مقایسه کرد ، کیا اپتیما جدید است که پس از ورود دنا به بازار ، با مقایسه کیفی این دو محصول ، حد عقب افتادگی کیفی و فنی صنعت خودروسازی مان را خواهیم سنجید .

یک نگاه کلی :

خستگی در نگاه طراحان و مهندسان دست اندر کار ایران خودرو برای طراحی دنا جرات هر گونه انتقاد را از ما نویسندگان می گیرد اما به هر حال برخی واقعیت ها در مورد این محصول نباید پشت گوش انداخته شوند . ایران خودرو تاکید بسیاری دارد تا زمان اجرای این پروژه را یک سال بیان کند . این در حالی است که شواهد نشان می دهند دنا حاصل پروژه ای است که دو سال پیش انجام شده و به دلیل عدم جدیت در پروژه های ایران خودرو مدتی مسکوت مانده و دوباره از سر گرفته شده است . ایران خودرو متاسفانه هیچ معیاری برای عمر مفید یک خودرو و یا عمر مفید برای عرضه نوع تغییر چهره یافته ( فیس لیفت ) یک خودرو ندارد . برای مثال خودروسازان بزرگ جهان پس از گذشت 6 تا 8 سال از تولید یک محصول ، نسل جدید آن خودرو با مشخصات کاملا متحول شد هرا به بازار عرضه می کنند . این خودروسازان همچنین در این بین طی زمان 3 تا 4 سال از تولید یک محصول برای تازه نگاه داشتن محصول در نظر مردم و اصلاح بری مشکلات ، اقدام به ارائه فیس لیفت می کنند . اولین فیس لیفت سبک سمند مربوط به سمند LX می شود . مدتی بعد سورن به عنوان خورویی جدید معرفی شد که در اصل آن هم فیس لیفت ساده ای از سمند معمولی بود. دنا پس از حدود 10 سال از تولید سمند باز هم با ماهیت فیس لیفت به بازار عرضه شده و هنوز هم از طراحی پلت فرمی تماما ملی و ساخت مهندسان داخل برای توانایی در تولید محصولات جانبی بیش تر خبری نیست . ضعفی که مطمئنا جز بی نظمی و عدم مدیریت صحیح در تحقیقات و عرضه محصولات جدید نمی تواند دلیل خاص دیگری داشته باشد . گیربکس BE با مشکلات عدیده ، ستون A که 10 سال است مورد نقد کارشناسان و مردم قرار می گیرد ، وزن بالا ، سیستم تعلیق و سیستم ترمز گیری تنها بخشی از مشکلات خانواده سمند هستند که در دنا نیز ادامه پیدا می کنند ... هر چند ایران خودرو معتقد است دنا خودرویی متفاوت از سمند است !

مهندس نجم الدین در اعلام عمر مفید این خودرو عدد هفت-هشت سال را اعلام می کند که از یک مدیر آن هم در کمپانی به این بزرگی با سود 1313 میلیارد تومانی بعید است که تفاوت بین 7 تا 8 سال را نداند و اصلاح 7-8  سال را مورد استفاده قرار دهد .

ایرانی یا غیر ایرانی ، دنا در ظاهر زیباست و امکانات جالبی و خاصی برای آن در نظر گرفته اند هر چند جای خالی امکانات ساده ای همچون پشت سری با قبلیت عکس العمل به ضربه ، سانروف و روکش چرم در خودرو های ایرانی همچنان حس می شود اما وقتی نوبت به قیمت گذاری می رسد دنا باید این بار حواسش را خوب جمع کند زیرا در نزدیکی محصولات وارداتی با کیفیتی است که با وجود حجم موتور و قدرت کمتر هم مردم را بیش تر به سوی خود جلب می کنند . امیدواریم از هم اکنون تا زمان وعده داده شده برای تولید دنا ، اشکالات کوچک و بزرگ این خودرو بر طرف شوند و همچنین وقتی نوبت به قیمت گذاری می شود ، ایران خودرو از تصمیم خود بر تولید مانند رانا بر نگردد .

برای دریافت بروشور این خودرو روی این لینک کلیک کنید تا عکس مورد نظر نمایش داده شود (حجم : 1.8 مگ)

بد نیست بخوانید:
 • mahan

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۶:۵۴ ب.ظ
  فکر کنم هوندا اکورد اومده از ایران خودرو کپی زده!!!!!!!!!!!1
 • حامد

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۰۶ ب.ظ
  از نظر فیس لیفت این ماشین در جلو تلفیقی از سراتو کیا با ویتارا سوزوکی میباشد که در عقب نیز از بنز c200 کپی برداری شده و به طرز ناشیانه ای طراحی و بر روی بدنه سمند سورن سرهم شده است.قسمت جلویی و کاپوت ماشین اسپرت و خشن و کشیده و یاد آور ماشین های آمریکایی و قسمت عقبی همانند ماشین های شهری کامپکت و یاد آور ماشین های کره آی-فرانسوی میباشد که از نظر زیبایی شناسی هارمونی ندارد. همچنین گلگیر چرخهابسیاز باز طراحی شده که با لاستیک های 18 هم همخوانی ندارد.
  به نظر من غیر از چرا غهای جلو اصلا ماشین زیبایی نیست.
 • بابک

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۲۰ ب.ظ
  ماشین ساخته نشده رو که رونمایی نمیکنن
  یک ساله منتظر سورن elx بودم آخرش رفتم مگان اتومات خریدم
  اینا هم انقدر مردم رو تو کف میذارن که آخرش محصولشان خسته کننده و معمولی و کسل کننده میشه، فقط هم فکر تبلیغات هستن تا شاید پست و صندلی ریاست رو یه مدت دیگه حفظ کنن...
 • mamal

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۲۵ ب.ظ
  امیدوارم یه روزی برسه که دوستان منافع مردم رو به منافع شخصی ترجیح بدن و عجله ای ماشین ندن بیرون ، بسه اینهمه کلاه گذاشتن سر مردم
  البته این ماشین طراحی خارجیش نسبت به بقیه کارا خوبه فقط امیدوارم از نظر فنی هم قابل تحمل باشه.
 • idm

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۲۹ ب.ظ
  سلام
  امير حسين دمت گرم
  "توانایی دست یابی به 3 ستاره ایمنی برای سرنشینان بالغ و 3 ستاره ایمنی برای کودکان از موسسه EuroNcap " يعني چي ؟ اگه واقعا اين قابليت داره -كه به نظر من نداره-چرا اين آزمايش مهم يك بار انجام نميشه ؟
  در مورد رانا هم گفته بودن سه ستاره گرفته ولي هنوزم كه هنوزه تو سايت Euro NCAP نه اسمي از رانا هست نه از ايران خودرو!
  آقاي ... گفته بود اين خودرو (دنا) بااستانداردهاي ايمني اروپا ساخته شده...
  اينا دروغ نيست ؟
 • صادق

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۳۴ ب.ظ
  با اینکه از تمامی محصولاتی که در ایران تولید میشود از نظر طراحی بیرونی از همه برتر است اما به نظر من اشکالاتی هم دارد.
  طراحی جلو وعقب این خودرو بیشتر به خودرویی که در یک کلاس بالاتر از سمند از نظر ابعاد باشد هماهنگی بیشتری دارد تا خود سمند کنونی.
  اگه طراحان ایران خودرو دستی هم به سر درهای این خودرو میکشیدند و خطی که قبلا زه ها روی ان قرار میگرفت را پایین تر از جای کنونی میبردند به نظر من طراحی درها خیلی بهتر میشد.
  اگه خط کمربندی خودرو (خطی که از زیر پنجره های کناری رد میشه)دنا رو برجسته تر میکردند خیلی بهتر میشد.
  اقای برخورداری اگه نظر شما رو هم بدونم ممنون میشم.
 • mohsen

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۴۱ ب.ظ
  خیلی سپاسگذارم از شما که سعی کردید در حد اقل زمان این مقاله رو راجع به دنا آماده و منتشر کنید. البته به علت اینکه خواستید هر چه سریعتر مقالتون رو منتشر کنید و ما رو بیش از این منتظر نذارید یه سری اشکالات نگارشی در مطلبتون هست که امیدوارم در بازبینی برطرف بشه.

  امیدوارم رانا و دنا بتونن بازارهای صادراتی خوبی داشته باشن و ان شاا... که محصولات جدید کاملتری رو شاهد باشیم.
 • محسن

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۴۵ ب.ظ
  وقتی رانا معرفی شد ، طراحی چراغ ها نظر من رو به خودش جلب کرد، تو این خودرو هم علاوه بر فرم خارجی چراغ های جلو که کار زیبائی شده، طراحی المان های داخلی نیز بسیار جالب توجه شده و در حد برندهای مطرح بین المللی هست و چه بسا بهتر.
 • مسلم حمزه نژادی

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۵۷ ب.ظ
  توی طراحی های ایران خودرو متفاوت بود،
  اما حقیقتا از اینکه هنوز زیر این چهره همون مشکلات وجود داره تاسف میخورم.
  ممنونم از گزارش کاملت.
 • محمد

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۹:۳۰ ب.ظ
  سلام

  نمای اولیه طراحی داخلی این خودرو یک رونوشت تغریبا ضعیف از فریم داخلی کادیلاک CTS است ، به سایت کادیلاک مراجعه کنید.

  http://www.cadillac.com/ctsSportSedan/2011/gallery/
 • رها

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۴۰ ب.ظ
  انصافا جای خوشحالی داره که مهندسای ایرانخودرو باز یه چنین چیزی طراحی کردن
  خدایی خیلی شرافتمندانه تر از تیباست خیییییییییییییلی
  بازم با همین خودرو ها ذائقه مردم ما به تدریج بهتر خواهد شد و اگر تیپ پایه اینو 16 تومن بدن با این امکاناتی که نوشتن اونوقت مجبورن برای بقیه تولیداتشون مثل پرشیا یا 206 اس دی یه فکرایی بکنن چون این هم از نظر قیافه و هم امکانات کاملا برتری داره
 • gigi

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۴۳ ب.ظ
  خوشگل هست.
  امااز گلگیر جلو تا در عقب نیاز به تغییرات بیشتری هست .
 • ALI

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۴۶ ب.ظ
  سرآغازخوبي براي توليد خودرو هاي ايراني زيباو تاحدودي كم مصرفه كه تاحدي با استاندارد هاي جهاني مطابقه.باتشكر
 • han?

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۰ ب.ظ
  mashina iran khodr ghadimisho ke masalan 405 khob bode model 82 83 onam
  ringe 17 mindazi bazam dastet mire to gelgir
  inke mashala mashin jadide
  ino fek knam sport koni to 2 ta chale cholehaye khiabonaye safo sofemon bendazim hamechish az ham va bere
 • بهزاد

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۰ ب.ظ
  چقدر حیف که روی همون پلت فرم سمنده (405) . اگه پهن تر بود واقعا زیبا تر بود . به قول یکی از دوستان چهره اش که کلاس بالاتر از سمند می خوره و انگار خوب روی این ابعاد نمی شینه .
  در کل قشنگه ، از سمند فعلی خیلی زیباتره .
  امیر حسین جان ممنون بابت گزارش جامع و کاملی که ذاشتی و زحمتی که می کشی ...
 • امیررضا

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۲ ق.ظ
  اصلا نمیتونم با طراحی عقب کنار بیام بنظرم ناشیانه کار شده و اصلی ترین ضعف این ماشین این هست که اصولا نمای عقب ، جانبی و جلو هیچ ربطی به هم ندارند و این یعنی ضعف طراحی در صنعت خودرو سازی ما .

  اما از حق نگذریم نمای جلو نمره ی خوبی میگیره حالا کار ندارم از روی چی الهام گرفتن اما کار جالبی در اومده مخصوصا طرح چراغ جلو .

  نمای داخلی هم بسیار زیبا است اما کار نو و ایده جدیدی نیست کاملا کپی شده از روی خودرو های کره و ژاپن فقط روی فرمون یک کله اسب چسبوندن اما به هرحال زیبا هست .

  به طور کلی در این محصول یک نشانه هایی از حرکت رو به جلو دیده میشه اما هر کاری بکنند این صنعت در ایران مریض هست علتشم تعرفه واردات هست البته کار ایران خودرو و سایپا کاملا عاقلانه هست در این شرایط وقتی رقیبی ندارند و احساس خطر نمیکنند دلیلی نداره روی خودشون فشار بیارن مثل این میمونه شما بخواین کنکور شرکت کنین و فقط خودتون تنها باشد دلیلی نداره درس بخونید و تلاش کنید چون پاسخنامه سفید هم بدید قبول میشین جریان خودروسازی ما هم الان همینه تازه دوستان منت میزارن سر ما که همین فیس لیفت هارو میدن بیرون .

  به امید درمان این صنعت مریض .
 • mohem nist

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۶ ق.ظ
  همگی باید ببخشید ..اما مضخرفه..خودروی ایرانی و خصوصا ایران خودرویی یعنی ریختن پول بی زبون تو جوووب..یکی نیست بگه اخه گاگولا 18 میلین تومان قیمت این اشغال و گذاشتید که همون سمند ِ ورداشتید پیچوندیتش...اگه جرات رقابت دارید در مملکتو بار=ز بزارید ببینم کسی با 18 میلیون تومان تویوتا کرولا سوار میشه یا این اشغالارو..حالا اسمشم هر چی میخواد بشه دنا رانا تیبا سمند...
 • behnam

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۸ ق.ظ
  bazi az dostan kheyli tavaghoateshon balae,be nazaram mishe pishrafto to in 3ta khodroe be ghole marof meli did albate miniatoro(tiba)hesab nemikonam.fekr konam age iran khodro bmw ham tarahi mikard bazia azash irad migereftan ke in chie chera injash intorie chera onjash shabihe felan mashine va ...fekr mikonam age ye kompanie khareji in mashino tarahi mikard kheyli az in enteghada be tarif va tamjid tabdil mishod
 • بهداد

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۲۵ ق.ظ
  با تشکر از اطلاع رسانی سایت پر مخاطب کار-ایران
  در این مورد که از همه ی محصولات ساخت ایران خودرو در کلاس بالاتری قرار داره شکی نیست چون غیر از این هم نمیشد باشه
  در مورد طراحی جلو و عقب میتونم بگم که به صورت جداگانه اگه نگاه کنید خوبه ولی به قول دوستمون هارمونی لازم رو نداره.
  طراحی داخلی هم یه کپی خوب و سبکی از آب دراومده که کمی از اشکالات بیرون رو پوشش بده
  اما برای چی وقتی به سقف، درب ها و ستون A نگاه میکنیم همچنان شاهد خود نمایی سمند هستیم؟
  شما یکسال وقت گذاشتید تا حداکثر تلاشتون این باشه؟ مگه تولید یک خودرو که شبیه سمند نباشه چقدر سخته؟
 • تقی

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۴۳ ق.ظ
  آقا برین همون 405 رو بردارین.حداقا موتورش برای همون اتاق طراحی شده خیلی هم کلاسیک تر از اینه.
  قضیه همون روآ با موتور پیکانه

  درزای دراشو نگاه کنین......واقعا کارخونه مدیریتی هم داره؟؟؟؟؟ژیان 47 از اینا خیلی بهتره
 • مرتضي

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۹:۵۹ ق.ظ
  چراغ جلو و طراحي داخل جالب توجه بود اما خط بين سپر و گلگير توذوق ميزنه همچنين لاستيک ها کوچک و نا متناسب هستن . سپر عقب بيش از حد برجسته شده . خطوط جانبي و دربها زيبا و مناسب هستن البته تا وسط گلگير جلو اما دماغه گلير جلو بيش از حد بزرگ به نظر ميرسد که احتمالا به دليل اندازه نا مناسب لاستک است . در هر صورت بعد از مدتها تا حدودي انتظار من را هرچند کم براورده کرد.
  اميد وارم به سرنوشت رانا دچار نشود.
 • فرک

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۷ ق.ظ
  اینقدر زود قضاوت نکنید!
  معلوم نیست چیزی که به بازار بیاد همین باشه!
  اگه واقعا بالا رین تیپش 20 تومن باشه من که بلافاصله میخرم!
  ولی شکدارم
  میترسم باز به بهانه مختلف قیمتش رو بالا ببرن!
  انصافا هم بیشر از 20 تومن نباید بهش پول داد ،با وجود خودروهایی مثل مگان یاریس مزدا 3 زانتیا و ... اگه بیشتر از 20 تومن باشه نمیارزه!
  سال دیگه معلوم میشه
 • SINA

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۱ ق.ظ
  سلام . آقا از مطلب نسبتا جامعتون تشکر می کنم اما بهتره به جای ایرادات همیشگی کمی هم به فکر پیشنهاد باشیم و تا حالا که از این همه انتقاد نتیجه نگرفتیم حداقل شاید پیشنهاد نتیجه بده!!! و با احترام نسبت به دیدگاه عزیزی که پیش تر عنوان کرده تلفیقی از کیا سراتو و سوزوکی گرند ویتاراست عرض می کنم که کمی دقت باعث میشه شباهت اساسی با میتسوبیشی لنسر اوو داره و نه اون دو تای دیگه و پشتشم نه شبیه مرسدس بلکه کاملا عاریت گرفته از محصول بی کیفیت چینی کمپانی "با ید " مدل F8 هست و خوب مسلما توجه به حد وسط ستون A و C هم باید بشه که متاسفانه از لانسر به سمند و در آخر به چین میرسه !!! حداقل برای ما ایرانی ها محصولات ایرانی با کیفیت کم و امکانات ناچیز خیلی بهتر از این چینی های بی انصافه که جان و مال مردم ایران رو فدای چند تا آپشن می کنه . شاد باشید .
 • ali

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۰۴ ق.ظ
  به نظز من این طرح کپی از ترکیب جلوی هامر اتاق بنز cls ,urf
  infiniti fx میباشد
  بهتر است به جای کپی برداری یک خودرو درست تولید شود
 • ali

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۷ ق.ظ
  آقا شوخی کردم جای تبریک داره به طراحان ایران اسلامی.
 • mohsen

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۳۵ ق.ظ
  دیدن تصاویر و یا ویدئویی از یک ماشین هیچ موقع دیدن اون از نزدیک نمیشه.جناب برخورداری شما که این ماشین رو از نزدیک دیدن نظرتون راجع به ظاهر این ماشین چیه ؟
 • علیرضا

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۲۱ ب.ظ
  1- اگر بخواهیم با برادر سایپاییش مقایسه کنیم (تیبا) خیلی بهتره و حتی با اختلاف قیمت تا 4میلیون هم می ارزه.
  ولی
  2- در بازارهای رقابتی نفس گیری که خودرو سازهای با قدمت 70-80 سال دارن دست و پا میزنن (با اون طراحی ها و تکنولوژی های پیشرفته) ، جای کمی تامل داره.
  پس
  نتیجه گیری
  اگر ایرانخودرو بخواهد مثل روال 30 ساله در بازارهای دربسته داخلی بفروشدش موفق خواهد بود (عدم اجازه ورود خودروهای رقیب هم قیمت). و اگر بخواهد بگوید که ما صادرات هم داریم باید به زور به کشورهایی مثل سوریه بلاروس و... با وام واینجور چیزها قالب کند "(که در اینخصوص ایرانخودرو ید طولایی دارد).
  بنابراین بهتر بود چند سال از مشاوره خودروسازهای برتر استفاده میکرد تا وقتی وارد بازار میشود حرفی برای گفتن داسشته باشد.....
 • پژمان

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۲۲ ب.ظ
  قيافيه يکي از فاکتورهاست اصل کاري کيفيت قطعات و کيفيت رانندگي سرو صدا و .. که حتما مثل بقيه خودوهاي ايراني
  والا ما همون 405 اگه با کيفيت اصل فرانسش به همون بدن کلامونو ميندازيم هوا
 • سامان

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۷ ب.ظ
  طراحی جلوش که تقلیدی از سوناتا و سراتو فقط نکته مسخرش اینه که پهنای چراقش و فاصله دوتا چراقش از هم تناسبی با عرض و ارتفاع ماشین نداره و این در عقب ماشین بسیار بدتره داخلش هم که سراتو قدیمیه
  توی این عکسها که به نظر متناسب نمیاد
 • Retarded

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۱۷ ب.ظ
  یک کمپانی اروپائی به اسم پژو در ماه جولای سال 1987 اقدام به تولید محصولی با نام 405 کرد.
  این خودرو که به خاطر هنر نمائی طراحان زبردست و ماهر ایتالیائی کمپانی خوش آوازه طراحی Pininfarina از ظاهری معقول و ساده و در عین حال زیبا و کاربردی و کارآمد ( در زمان خود ) بهره می برد موفق به کسب عنوان خودروی اروپائی سال در 1988 با استناد بر بیشترین تعداد رای ( تا تاریخ آن زمان ) در این رقابت شد.
  و اما 24 سال بعد ...
  محصولات « ملی » کمپانی « ملی » واقع در کشور عزیزمان ایران :
  پژو 405 شامل :
  405GLI-405GLX-405SLX و مدلهای ملقب به کلمه "سال" و "سفارشی"
  405 Facelift شامل :
  پژو پارس - پژو پارس16V -پژو پارس ELX و مدلهای ملقب به کلمه "سال" و "سفارشی"
  پژو RD شامل :
  RD-RDi-RDX-Roa و مدلهای ملقب به کلمه "سال"

  و این بار ادامه خودروهای "کاملا بومی" و " ملی " شامل :
  سمند - سمند LX - سمند LE - سورن - سورن ELX - سریر و مدلهای ملقب به کلمه "سال" و "سفارشی"

  و سپس شاهکاری دیگر و این بار هم کاملا بومی :
  رانا که به هیچ عنوان ربطی به بدنه ی 206 SD یا همان «آریا» و Interior بی هیچ شباهت با L90 دارد.

  حالا هم که یک خودروی خیلی کاملا بومی دیگر با طراحی ظاهری کاملا بومی و بدون تاثیر گیری از هیچگونه خودروی دیگر و حتی جمعی از خودروهای دیگر ( Suzuki Vitara - C200 - CTSVCoupe ( Interior ) - CTS Sport Sedan ( Interior ) و بدون سعی بر طراحی و تاثیرگیری چندگانه بدون هیچ منظوری اعم از آشنا به نظر آمدن خودرو در یک نگاه و بدون وجود حتی یک مهندس خارجی هم در طراحی آن هیچ گونه تاثیری از جمله ( در حالت کلی پلت فرم - سیستم تعلیق - ترمز ها - نیروی پیشرانه ( در جای خود موتور کاملا بومی EF7 هم که هیچ بیگانه ای از جمله F.E.V GmbH از آلمان که در آن هیچ گونه دخل و تصرفی نداشته را میتوان با کمال رضایت پذیرفت. ) - تجهیزات الکترونیکی - سیستم های هیدرولیک - و... )

  اطلاعات درج شده در متن از منابعی مانند Wikipedia
  و یا وب سایت های سازندگان قابل تائید میباشد.

  پیروز باشید.
  زنده با بومی !
 • رضا

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۰۶ ب.ظ
  سلام
  امیدوارم دوستان از صراحت بیان من ناراحت نشن ولی حقیقت اینه که ما ایرانیها حرف رایگان (مفت) زیاد میزنیم . تا یه محصول جدید به بازار میاد شروع میکنیم به ایراد گیری در حالی که چند وقت بعد همه با سر هجوم میبریم برای خرید .
  نمونه : پیکان پژویی- آردی و روآ- پراید 132 و 111 -206 sd و غیره ...
  این حرفها هم که اینجاش شبیه این ماشین و اونجاش شبیه اون ماشینه غیر کارشناسی و از روی نداشتن اطلاعات در زمینه صنعت طراحی خودرو ست .(در حال حاضر کدوم شرکت بزرگ ومعروف طرحهاش شبیه شرکتهای دیگه نیست )
  نمیخوام زیاد صحبت کنم و فقط نظر شخصیم رو بیان میکنم . از نظر این حقیر این خودرو یه جهش خوب در صنعت خودروسازی ایران محسوب میشه و با وجود کم و کاستیهاش وقتی به بازار بیاد من با کمال میل میخرمش .
  موفق باشید.
 • بهزاد

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۲۴ ب.ظ
  ادامه ی نظرات ایران خودرویی ها :) :) :) :)
 • Ali

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۳۷ ب.ظ
  avalin vakoneshi ke bad az didane dena az khodam neshon dadam ye poozkhandeh nagahani bood.
  vaghean ina kio maskhareh mikonan.
  samando bardashtan facelift kardan. facelifte shadid be hamin ellat aghab jelo khodro be kolle khodro ke hamon samand hast nemikhore.
  cheraghaye ghoolpeikare zesht, adam fekr mikone mashin jeep hast.
  tashbiham ba mashinaye amricai mesle dodge challanger kheiliam birabt az ab dar naomad chon comment haro khondam va didam kheiliam hamin fekro daran.
  dar koll ye facelifte mozakhrraf ke khoshbakhtane ba tajrobei ke az khodro saziaye irani darim hichvaght be tolide anbooh nemirese.
  chera ham ke berese vaghti mardom hazeran 14 million bedan ye 405 bekharan che dalili dare mashine no tarahi kard???
 • حمید رضا گلی

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۳۸ ب.ظ
  سلام
  من هم با نظر بالا (رضا) موافقم و ضمن خسته نباشید به کارشناسان ایران خودرو ، موفقیت آنها را در برطرف کردن پاره ای از ایرادات و عیوب قابل رفع قبل از تجاری سازی دنا را آرزو مندم.

  ح ر گلی
 • Ali

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۳۹ ب.ظ
  tarrahi dakhelisham ke photoshope ya behtar bedam autocad inventor ya injoor barnameha
 • sepehr

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۳:۲۳ ب.ظ
  سلام
  بعضی که نه تقریبا 80درصد دوستان به خاطر ذهنیت منفی که نسبت به محصولات قبل ایران خودرو دارن این نظرات رو دادن
  خیلی از دوستان که ادب خانوادگی شون رو نشون دادن وبا کلمات گاگول واشغال
  ودروغ گو خواستن حرف خودشون وذهن بچه گانه خودشون رو به کرسی بشونن
  فکر میکنند ایران خودرو قدمت ائودی و بنز و بی ام و و تویوتا رو داره
  عزیز من واقع بین باش
  اینقدر شرکت های خودرو سازی در دنیا هست که میلیون ها نوع وشکل از خودرو رو تولید کردن که خیلی هاشون کپی از هم بوده
  من الان دقیقا یادم نیست ولی یادمه چند تا شرکت خودرو سازی دنیا با یک پلت فرم یه نوع ماشین ساخته بودن
  حالا شما هی بگید
  اینجاش شبیه این ماشین و اونجاش شبیه اون ماشینه
  اظهارنظر های بچه گانه
  ولی این صنعت در کششورمون مشکلات مربوط به خودشو داره
  نمیگم همه چی خوب وعالیه وهم فاتحه همه چیزو یک جا نمیخونم
  با توجه به محصولات قبلی وشرایط صنعت کشور و خودروهای وارداتی
  حرکت رو به جلو وخوبیه
  ولی ایران خودرو باید به فکر یه پلت فرم جدید باشه
  امید وارم این اخرین فیس لیفت پلت فرم سمند باشه
  در کل به جز نمای عقب بقیه قسمت ها هماهنگ و واقعا زیبایه
  این حرفا واقعا زشته:

  فقط هم فکر تبلیغات هستن تا شاید پست و صندلی ریاست رو یه مدت دیگه حفظ کنن

  نکته مسخرش اینه که ...
  واقعا کارخونه مدیریتی هم داره؟؟؟؟؟ژیان 47 از اینا خیلی بهتره
  بسه اینهمه کلاه گذاشتن سر مردم


  یه کم صبر کنید گام به گام میخایید یه ماشی براتون بزنن که با بنز وبی ام و رقابت کنن
  بیخود نیست بزرگای ما گفتن:
  پله پله تا ملا قات خدا
  بازم میگم منصف باشید و واقع بین مشکلات رو زیاد بزرگ نکنین در عین حال به سادگی از کنارش رد نشین
  ممنون خدا حافظ
 • makey

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۳:۳۶ ب.ظ
  ازنظر جلو پنچره خود لنسر از کنار (درها ) سمند حداقل یه خطی روش می کشیدن
  عقب همه مثل بنز ولی با این حال از سمند خیلی بهتر
 • Yashar

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۳:۴۹ ب.ظ
  با سلام
  بنظر من هم نبايد فقط ايراد گرفت اونهايي همكه ايراد مي گيرند آيا پيشنهادي هم براي رفع ايراد مي دن يا بلد نيستند!؟
  قبول دارم نميشه رو اين ماشين اسم محصول جديد رو گذاشت همون فيس ليفت هم براش زياده ولي خوب بالاخره اينم يك شروعه يه حركت جديد مثبته!از سال 59 تا 84 پيكان رو بيك شكل ساختند ولي تو اين 10 سال چند دفعه ظاهر و داخل سمند رو عوض كردند!
  درسته اوناييكه تو ايرانخودرو وسايپا مشغولند اكثرشون بخاطر شكل يقه پيرهنشون (نه استعداد و توانايشون) اونجان ولي يك عده كمي هم هستند كه دلشون واسه مردم ومملكت و صنعتش ميسوزه!
  پيشنهاد من اينكه براي بهتر شدن حداقل طراحي بدنش ايراداتشو با نظراتمون بگيم شايد كسايي پيدا شدن و يه كارايي انجام بدن چون هنوز كه رو خط توليد نرفته!!
  1- نماي ظاهري خوب نيست ولي در حد قابل قبوليه (جلو پنجره شكل نسبتا جسوري داره ولي روي درب موتور خطوط هماهنگي با اين ظاهر نداره!-خطوط تيز تر وصريحتري مي خواد) رواندازه ورودي هاي هوا و جاي پلاك يخورده هم كار مي خواد
  2- نماي جانبي ظعف بيشتري داره! كمترين تغييرات رو نسبت به بدنه اصلي سمند داره باز بايد هماهنگي بيشتري رو نسبت به نمايي جلوپنجره با استفاده ازخطوط هويتي روي درهاش داشته باشه! (ضعف اساسيش ستون A)
  3- نماي عقب خوبه ! نسبت به جلو متانت و لطيفي بيشتري داره هر چند خيلي شباهت به مرسدس كلاس c داره ولي خيلي قابل قبولتر از ال ايكس يا سورن هست!!
  4- از نظر هماهنگي ابعاد جلو و عقب جاي كار بيشتري داره (اين شكلي زيبا نيست)
  5- طبق قوانين جديد هم بايد دوتا چراغ ترمز رو سپر عقب داشته باشه كه انگار يادشون رفته!!
  و...
 • Amir

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۳:۵۹ ب.ظ
  بزرگترین اشتباهشون طراحی گلگیرها و اندازه رینگ است. اگر دقت کنید میتونید متوجه بشید منظور من چیه.

  از ویتارا کپی کردن ولی نتوستن خوب درش بیارن
 • Amir

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۴:۰۲ ب.ظ
  به طرز عجیبی هم از فونت اختصاصی تایپوگرافی شرکت من استفاده کردن و کپی برداری کردن.

  واقعا اعصابم خورده
 • علی

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۴:۰۶ ب.ظ
  ظاهرش که به نظر می رسه کپی از چندین مدل ماشین دیگه باشه، از سوزوگی ویتارا بگیر تا سئات و اشکودا، ظاهرا از هر مدل ماشین اومدن یه تیکه رو کپی پیست کردن شده این!
  ای کاش با یه شرکت طراح معتبر (مثلا پینین فارینای ایتالیا) قرارداد می بستن و یه چیز حداقل در ظاهر حسابی درست می کردن.
 • ali

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۴:۵۰ ب.ظ
  سلام بچه ها بابا ما این همه ساله تو تحریمیم همینم که ساختن کلیه بریم خدارو شکر کنیم
 • mohsen

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۱۹ ب.ظ
  به نظر من تنها ضعف طراحی این ماشین در قسمت عقب و گلگیر های 4 طرفه... قسمت عقب نسبت به جلوی ماشین یک نسل عقبه. هم
  چنین عرض ماشین هم برای این طراحی کمه... در مورد گلگیرها هم بهتره طراحان این ماشین یه نگاهی به طراحی گلگیر های ماشینهای نسل جدید بندازن....
 • حسین

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۱۹ ب.ظ
  من اگه بخوام با این قیمت ماشین بخرم میرم یه ال 90 فول آپشن میخرم نه ماشینی که ایرانی جماعت برای طراحی اون از سرو ته اش میزنند شما تصور بکنید در طراحی این ماشین یا محصولات دیگر ایرانی یه پیچ کم بشه سر از چغدر در می آورد اینه طراحی ایرانی ........
 • mohsen

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۲۷ ب.ظ
  به نظر من تنها ضعف طراحی این ماشین در قسمت عقب و گلگیر های 4 طرفه... قسمت عقب نسبت به جلوی ماشین یک نسل عقبه. هم
  چنین عرض ماشین هم برای این طراحی کمه... در مورد گلگیرها هم بهتره طراحان این ماشین یه نگاهی به طراحی گلگیر های ماشینهای نسل جدید بندازن....
  طراحی درها کناره های ماشین هم اصلا به این ماشین نمیاد...
 • بابک

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۳۲ ب.ظ
  اول باید حداقل یه دونه ازش بسازیم بعد رونمایی کنیم و کف بزنیم...این که هنوز کنسولش رو بصورت نقاشی نشون دادن دیگه تبلیغات نداره...
  بابا این موتور توربو شارژ رو یه سری هنگام رونمایی از سورن ای ال ایکس تبلیغشو کردن (2 سال قبل) هنوزم رنگش رو ندیدیم
  من میگم اصلا این بهترین ماشین دنیاست اصلا ما کشته مردشیم ... ولی اول داشته باشیم بعد پزش رو بدیم
 • دنا

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۳۷ ب.ظ
  خسته نباشید ...
  نمای جلوی ماشین که خود ویتارا سوزوکی با کمی تغییرات کم...
  نمای داخل هوندا آکورد با کمی کمی تغییرات...
  نمای عقب بنز C200 با کمی کمی کمی تغییرات...
  چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ما تو کشورمون طراح خودرو زیاد داریم چرا بیشتر کار نمیشه ؟؟؟!!!!
  ولی بازهـــــم ممنون انشاا... خودروهای بعدی با نماهای کاملا ایرانی ساخت،تولید و عرضه بشه
  ایرانیان توانمند هستند
  ما می توانیم.....................
 • سبزعلی

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۳۸ ب.ظ
  مشکلات سیاسی حل بشه مشکلات ماشینی هم حل میشه . غصه نخورین ، یاحسین میرحسین
  همین که هست ، کامنت رو هم حذف کن
 • محمد رضا حیدری

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۴۴ ب.ظ
  شتر گاو پلنگ

  به شخصه حاضر نیستم قورباغه (!) رنگ شده رو به جای قناری بخرم ، حالا اونایی
  که دوست دارند 25 میلیون پول بی زبون رو بریزن توی جیب ایرانخودروی بی مسئولیت که یک شتر گاو پلنگ تحویل بگیرن، آزاد هستند . من همون مگان 1600 رو ترجیح می دم
 • رامین

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۵۶ ب.ظ
  با سلام.
  به نظر بنده با اینکه نسبت به سمند فعلی خیلی بهتره,ولی بهتر بود پلتفرمش عوض می شد.ولی در کل صنعت خودروی کشورمون با این ماشینا به هیچ جایی نمی رسه!!!
 • seyedrahman

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۶:۱۴ ب.ظ
  چرا کامنتها حذف میشه؟
  چرا کامنت شتر گاو پلنگ حذف شد؟ آخرین کامنت بود .
  من هم حاضر نیستم جون زن و بچم رو به خطر بندازم ماشین قدیمی صدبار فیس لیفت شده بخرم. حس بدی آدم پیدا می کنه کلاه برداری توی روز روشن. با مثال کنکور بدون رقیب هم که یکی از دوستان فرموده بود هم موافقم.

  حرکت قشنگی نیست ، حرف سیاسی که نزده بود کامنتش حذف شد ، گفته بود حاضر نیست پول بی زبون رو بریزه تو شکم ایرانخودرویی که بی مسئولیتش ثابت شده هست و تهمت نیست.
  متشکر از زحمات شما
 • N@V!D

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۶:۱۴ ب.ظ
  از نظر ظاهر نسبت به سمند ظاهر خیلی بهتری داره اما در مقایسه با ماشینای دیگه نه. از طرف دیگه طراحی داخل کابین هم بسیار بهتر ولی الهام گرفته از مدلهای متعدد هیوندای است در کل امیدوارم مثل محصولات قبلی ایران خودرو
  بیکیفیت ارئه نشه که با نقص فنی های زیاد مواجه بشه و بعد از تصادف بشه از اون زنده دراومد
 • میلاد

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۶:۴۹ ب.ظ
  جلوش که ترکیب سوزوکی گراند ویتاراست با لنسر؛توشم یه کپی ناقص از کادیلاک cts ؛حتما موتورشم همون موتور آشغالی پژو 405 به همراه شاسیش؛هیچ تلاشیم در جهت افزایش رفاهش نشده.بعد که مردم می خرند می بینند که یه 10-15 میلیونی سرشون کلا رفته.اینا همش نتیجه حمایت احمقانه از تولیدی های ماشین داخلیست.که هر آشغالی رو به هر قیمتی تو حلقوم مردم می کنند.مگه خوب نیست یه بار بیاند تعرفه یکی از محصولات آلمانی یا ژاپنی رو بردارند اون وقت ببینم بازم کسی سراغ این آشغالا می ره؟!
 • امیرحسین برخورداری

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۰۹ ب.ظ
  نظری که میفرمایید حذف نشده دوست عزیز
 • پدرام

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۲۱ ب.ظ
  با توجه به ایرادات بسیار زیادی که در طراحی این خودروی به اصطلاح بومی وجود دارد، که به نظر من ناشی از بکار گیری همزمان 2 فاکتور کاهش هزینه و خلق اثر جدید است، برای مثال استفاده از درب های سورن و سمند و نا هماهنگی که باعث شده حتی تغییراتی به اجبار روی گلگیر عقب و جلو اعمال کنند، برای آغاز پیشرفت حرکت بسیار خوبی است
 • رضا

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۳۳ ب.ظ
  نمای جلوش قشنگه...برف پاکنهاش باید پژویی بود......نمای عقبش زیاد جالب نیست خشونت و به رخ مشتری نمیکشونه......امکاناتش خوبه........اینه و چراغ و ...همه عالیه......چراغ بغل که تععین نوع تیپه واقعا" ضایعه.....داخلش خوبه.....قیمتش خیلی بالاست واقعا" خجالت آوره این ماشینهارو میرن به بیگانه ها ارزون میدن به ایرانیها گرون..بابا اگه همش ساخت داخله گمرکی ندادین پس چرا اینقدر گرون......حرف آخر:اگه بهترین تبپش 25 میلیونه من 5 میلیون دیگه جور میکنم یه مزدا3 دست دوم میخرم
 • Ashkan

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۸:۵۰ ب.ظ
  agha<dametun be manaye vagheiee garm...........
  muham sefid shod<azaye badanam be ghesmat haye na motesavi taghsim shod ama 1 ax az otaghe in eftekhare meli giram nayumad!!!!!!!!!!!
 • امیررضا

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۹:۱۲ ب.ظ
  آقایی که فرمودید قدمت ایران خودرو کمه و نباید انتظار زیادی داشت کاملا با حرفتون مخالفم !

  دوست عزیز ایران خودرو الان دیگه وارد 49 سالگی شده !!!!!!!

  شما میدونید هیوندای موتورز کره جنوبی چند سالشه ؟

  شما میدونید کیا موتورز کره جنوبی چند سالشه ؟

  من بهتون میگم هیوندای 44 سال سن داره .......
  کیا 37 سال سن داره .....

  آیا الان ما از اونا بالاتریم !

  به خدا ما انتظار بنز ، بی ام و ، لکسوس نداریم . فقط انتظار داریم در حد سابقه ای که ایران خودرو داره ماشن بسازه .

  دوستان من قبلا گفتم صنعت خودرو سازی ما مریضه مریضیشم اینه که یک عده نذاشتن روی پای خودش وایسته .

  حالا شاید بعضی ها بگن ما تحریم هستیم اما من میگم ما از تحریم کشور های غربی ضربه اصلی رو نخوردیم !

  تعرفه واردات تحریمی هست که ما برای خودمون ایجاد کردیم . مشکل اصلی این جاست .

  شما ببینید ژاپن تعرفه صفر داره کره جنوبی تعرفه 10 داره اون وقت ما چی !

  به خدا اگه تعرفه ژاپن صفر نبود امکان نداشت بتونه به این جا برسه .

  چند سال پیش از مسئولین که سوال میکردن چرا ما تعرفه 100 درصد داریم قیمت بنزین رو بهانه میکردن خداییش بد نمیگفتن بنزین 100 تومانی وسوسه انگیز بود .

  اما حالا چی لیتری 700 تومان دیگه رو چه حسابی باید 405 چند میلیونی رو 13 میلیون بخریم از اون ورم بنزین 700 بریزیم دهنش .

  قیمت بنزین تو آمریکا حدود 900 تومان است اما جاش طرف یک تویوتا کمری رو با 13 میلیون میخره .

  خود معاون وزیر نفت همین چند وقت پیش گفته بود هزینه هر لیتر بنزین 940 تومان میشه من میخوام بگم شما لیتری هزار بدین جاش تعرفه واردات رو بردارید به خدا در این صورت هست که پیشرفت میکنیم .

  نمیخوام سیاسی حرف بزنم این جا جاش نیست ولی دلم خیلی پره .

  تقصیر خودمون هم هست که نسبت به این قضیه هیچ واکنشی نداریم همین الان ایران خودرو تا دو سال آینده 405 پیش فروش کرده !!!!!!!!!

  آره منم سوار ماشینای ایران خودرو میشم ، شرمنده . به خدا پول یک هیوندای آزارا واسش دادم ولی .........

  حرف زیاد و عمل هیچ . یا علی
 • Morex

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۹:۴۶ ب.ظ
  سلام
  من به عنوان کسی که خودم از دور دستی در طراحی دارم جلو و عقب این ماشین رو تحسین میکنم
  اما بدنه ی این ماشین از بقل اصلا دست نخورده که این نقطه ضعف بزرگیه.
  اما به نظر من اگه ایرانخودرو همینجوری به پیشرفت ادامه بده و از ایجاد فیس لیفتهای مختلف دست برداره آینده ی روشنی در انتظار خودرو سازی ایران است.
 • معین

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۲۶ ب.ظ
  جلوش منظورم کنارشه جای گلگیر جلو یکم درازه و لاستیکاش کوچیکه

  اگه 5 پیچ بود بهتر بود ولی از همه ی احاظ ها از تیبا و ماشینای سایپا بهتره
 • mbo

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۰۹ ب.ظ
  واقعا متاسفم! یه نگاه به پیشرفت هیوندا یا کیا در طراحی خودرو بندازید.اصلا همین ام وی ام درپیتی یا پوروتون .خجالت نمیکشن خودروهایی مثل تیبا یا همین دنا رو معرفی میکنن.آخه یه ذره شرم یه ذره حیا . این همه تو گوش همه خوندین که هنر نزد ایرانیان است و بس آخرش این بود. به خدا مردم نباید ماشین های ایرانخودرو و سایپا رو بخرن حتی اگه به قیمت اینکه راهشونو پیاده گز کنن؛ تا اینا آدم بشن. 20 میلیون برای این آشغال. با 23 هزار دلار تو آمریکا کامارو و داج سوار میشن اونوقت مردم ایران باید به اسم خودروی ملی این آشغالارو. اشکال کار کجاست؟ مسئولین متعهد نداریم یا آدم باسواد نداریم تا حتی بتونن یه خودروی ده ی 80 آمریکایی یا ژاپنی تولید کنن.
 • MoJi

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۰ ب.ظ
  سلام به بچه ها خوب ایران
  نظر من اینه که این خودرو رو از داخل یک مخلوط کن بسیار قدرتمند توی لیوان ایران خودرو ریختند.
  مواد لازم
  1- نیسان جی تی آر
  2- میتسوبیشی لنسر 2008
  3- هوندا آکورد
  4- بی ام و برای قسمت عقب خودرو
  5- کیا ریو
  6- گراند ویتارا از زاویه ی نیم رخ جلو
  ..
  ببینید بچه ها از اونجایی که ایران خودرو (حالا با سایپا کاری ندارم) خیلی طراحی هاش منحصر به فرده و اصلاً با کمپانی های خارجی تولید کننده خودرو کاری نداره مطمئن باشید خیلی موفق میشه.
  جلو و عقب خودرو تقریباً زیبا و جدید کاری ندارم که مالتی کپی شده
  اما از دید کناری بسیار چندش آوره. مثلاً شما یه کمی به دستگیره های این خودرو نگاه و فکر کنید.

  در ضمن شرکت آتاری از ایران خودرو برای ایمپورت کردن این سوپر کار در بازی TDU2 دعوت کرده.
  با بای
 • Mohsen

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۶ ب.ظ
  چراغ عقب از کنار نگاه کن . فقط طراحی داخل چراغ فرق داره. استایلش طوری که راحت چراغ BMW 530i بهش می خوره.

  شیب نرم شیشه عقب که به سپر و چراغ ختم میشه بازم کپی از BMW می باشد .

  در کل از 100 من نمره 70 را می دم
 • HarChi

  فروردین ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۹ ب.ظ
  سلام بروبچه های عشق ماشین
  من از این پیغامای سوسولی نمی نویسم - فقط می دونم فیس سمند معمولی رو از وولکس واگن خریدن - برین سوال کنین اینو از کجا خریدن
  |:
  (:
  (;
 • علی

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۱۳ ق.ظ
  تا مادامی که ایران خودرو نتونه پلت فرم جدید طراحی کنه و بسازه و اینجوری به واسطه حمایت بی حد دولت بی رقیب باشه تو بازار و مدیران ارشدش بجای تلاش بیشتر با گستاخی دروغ بگن در مورد قیمت محصولاتشون در داخل و خارج و خودشونو هم سطح یا بالا تر از خودروسازی مثل هیوندای کره فرض کنن در حالی که 10 ساله فقط رو پلت فرم سمند که اونم مال 405 هست فیس لیفت میکنن و هیوندای هر 4 سال نزدیک 20 ماشین با پلت فرم جدید میسازه به هیچ جا نمیرسن
 • پیمان

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۳۳ ق.ظ
  ضمن عرض سلام و خدا قوت خدمت عزیزان صنعتگر در ایرانخودرو.آفرین و مرحبا بر شما و همتتان.به نظر بنده اگر خودرو دنا مجهز به امکاناتی چون سان روف-ایربکهای بیشتر-توان قدرت موتور بالاتر -گیرببکس اتوماتیک و روشن شدن با استفاده از کارت یا استارت / استاپ میبود عالی میشد.البته الان هم از همه نظر و در مقایسه با محصولات قبلی ایرانخودرو عالی است.به امید تولیدات جدیدتر. یا علی مدد
 • مهران

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۳۵ ق.ظ
  به نظر من این مدل رو فقط باید از روبرو و عقب نگاه کرد
  از نمای کناری خیلی ضعیفه خط بدنه خیلی قدیمی شده ، گلگیرها همون گلگیرهای سمنده ولی ضعف اساسی چرخ های خیلی کوچیکشه چراغهاش یه کمی با ابعاد بدنه متناسب نیست ولی خوبه
  اما نقطه قوتش تو داخله کابینه که واقعا نباید از حق بگذریم من که انتظار چنین طراحی خوبی رو نداشتم
 • parsooa

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۱۰ ق.ظ
  با سلام . بنده همه نظرات خوندم .باید بگم همه به نوعی دل خورن اما چه میشه کرد .اگه کابوت جلو رو کمی ترازشو کمتر میکردن و با جلو بنجره میخوند خوشگل میشد قسمت عقب کمی حجمی تر و کشیده تر میشد زیبا میشد گلگیرای جلو توو رفتگی های بی دلیلی داره باید حذف میشد و به صورت حجمی بیروون میزد تا خوش اسبرت بشه.داخلش بد نیست . قسمت جلو خیلی حالت شکست داره شیشه جلو بالب کابوت قائم به نظر میاد از بغل. تقریبا الگوشو از ویتارا و سیناد گرفتن که اشتباهشون همین جاست. اکثر خودرو سازای خارجی الگوشون حیوانات هستش تو طرح بدنه.مثلا کمری و لکسوز از کوروکودیل تقلید کردن.405 از گربه .ایران اگه بتونه طرحشو از کوسه کله چکشی بگیره تو طراحی اتوموبیل به جای میرسه .کمی دنا بهن تر و کم ارتفاع تر میشد از سقف تا کف خوشکل میشد.جهت اطلاع ماکسیما تولید ایران توو سلیمانیه عراق 3 تومان فروش میره ولی انجا ..... . (فسقلیدانم)
 • parsooa

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۲۱ ق.ظ
  راستی یادم رفت قسمت صندوق عقب دقیقا همون ریوو هست اما کمی کوتاه تر
 • حاج مهدی

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۳۴ ق.ظ
  سلام
  داشبوردش که جفت سوناتا 2011 هست
  پشت ماشین هیوندا آکورد
  در هاش سمند
  جلوی ماشینم چندین تا شباهت داره مثل کادیکاک و بنز و بی ام و


  آقا جون ما بیخیال
 • H.H

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۰۱ ق.ظ
  "برین سوال کنین اینو از کجا خریدن" @Harchi
  از یک کمپانی یا بهتر بگم طراح ایتالیایی. البته با یکم دستکاری. کاش روی طرح قبلی کار می کرن به نظر من بهتر بود هر چند خیلی شبیه کارای Audi بود ولی آقایون اینو پسندیدن. حیف که نمی تونم عکسی ازش بذارم.
 • شهریار

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۲۸ ق.ظ
  با سلام به همه
  ما نه ندید بدید هستیم.نه میخواهیم زحمت عزیزانمان در صنعت پرسود برای دولت و بی خیر برای مردم رو زیر سوال ببریم.نخوردیم نان گندم ، دیدیم دست مردم.تا اونجایی که ما از هارمونی بلدیم این طرحی که برای فیس لیفت سمند زدن از سورن بدتر و نابجاتره.آقا ما موندیم چرا نمیان یه طرح کامل رو یه پلت فرم جدید پیاده کنند.خداییش اگه بگیم برای حیف و میل کردن پول مردم و بیت الماله زیاد نگفتیم.جدا برید نگاه کنید به طرح خود سمند ، بعد مقایسه کنید سورن و حالا هم دنا .یه چیزایی آدم تو طراحی می بینه که به همه چیشون شک میکنه .نمیدونم واقعا آقای طراح ،درس طراحی خونده.یا اینم دانشجوی ترم اول طراحی صنعتی دانشگاه سهمیه آباده.خدا میدونه!!!!!
  خدا کنه روزی برسه که حد ا قل با خودمون رو راست باشیم
 • lambo

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۲۹ ق.ظ
  ba salam be hameye dostan
  manam mesle bishtare dosttan enteghade ziyadi daram ham az iran khodro ham az mahsoolate face lift shodash behare be zahere ghaziye negah nakonim bayd bedoonin ke ma dar haghighat hamoon samando miroonin in sherkat ta zamani mardom majboor be kharide khodrohash ba bad tarin keifiate jahani nabashand nemitoone sherkate movafaghi bashe
 • علی

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۸ ق.ظ
  واقعا" حیف پول
 • محمد

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۰۸ ب.ظ
  سلام
  دوستان عزیز بهتر نیست اول اجازه بدید این خودرو وارد بازار بشه بعد بشینیم بحث کارشناسی بکنیم
 • رضا لويمي

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۲۸ ب.ظ
  ميگم نكنه اين ماشينه انقدر خوشكله چشش بزنن يهويي قيمتش سر به فلك بكشه .........

  حالا كسي از قيمتش خبر داره؟؟؟؟؟؟؟؟
 • Ali-Phoenix44

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۲۸ ب.ظ
  سلام
  از اطلاعات کاملی که دادین واقعا تشکر میکنم
  کار جالبی از آب دراومده، بیشتر به این خاطر جالب شده که ماها از کارای ایرانخودرو تصویر خیلی خوبی توی ذهنمون نداریم و به محض دیدن دنا یک حس تعجب و رضایتمندی در ما ایجاد میشه
  به هر حال امیدوارم خالی از ایراد بشه

  راستی شما با آقای فرزاد برخورداری نسبتی دارین؟
 • واروژ

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۴۶ ب.ظ
  خر همان خر است.لیک پالانش. پالانی دگر است!
 • ماشین گرون خر

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۳:۳۶ ب.ظ
  اینو نگاه کنین
  http://www.hamseda.ir/fa/news/1715

  خبر مال بیش از دو سال قبله
  " سورن اي ال ايكس با تزيينات داخلي زيبا و ويژگي هاي پيشرفته و كيفي نظير برخورداري از موتور پرقدرت توربوشارژ از خانواده موتور ملي ( به عنوان يكي از گزينه هاي قواي محركه اين محصول) معرفي خواهد شد. "

  بخاطر تبلیغات چقدر آقایون عجله دارند....
  اینا با معرفی زود هنگام حتی به کمپانی شون هم صدمه میزنن
  آدم یه هفته برای محصول جدید هیجان داره یه ماه شیش ماه... بعد دو سال دیگه عقل جای هیجان رو میگیره و میفهمیم که واقعیت چیه
 • Behfar

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۴:۱۸ ب.ظ
  ba salam be bacheha hamoontori ke aghaye hamed goftan in mashin kopi shode az mashinaye kore almano emrica e albate kheyli kheyli naghes . 1.dakhele mashin makhsoosan dariche haye tahvie havaye kenar monitor daghighan taghlid az sonota has albate ba yekam taghirat chand milimetri va hata form dashbord 2.cheraghaye aghab az ro benz model c class taghlid shode 3.faseleye ring ta gelgir besiar ziade 4.in mashin aslan az tarafe ofoghi keshide nashode balke betore amoodi keshide shode 5.charkhe jolo ta separ faseleye ziadi dare va namaye khodro ro az baghal ziad jaleb nakarde,bishtar shabihe khodro haye daheye70 emricaei shode shayad age faseleye separ ta charkhha kamtar bood janbeye sport tari be khod migereft albate bayad khastenabashid be bachehaye irankhodro goft albate ma jaye pishraft darim,hameye keshvar ha haminjoori shoroo kardan
 • اسفنديار

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۴:۳۸ ب.ظ
  سلام

  خسته نباشيد ميگم به بچه هاي زحمت كش ايران خوردرو كه تونستن همچين طراحي رو انجام بدن.
  ولي يك نكته هست ، كه متاسفانه نيمرخ اين خوردرو - وسط خودرو - همون سمند سال 80 هست با كمترين تغييرات ...
  حيفه واقغا ً اين همه طراحي كردن اما قسمت وسط خودرو هنوز تغييري نكرده.

  بازم خسته نباشيد ميگم به دوستان عزيز
  با تشكر
 • Yashar

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۲۲ ب.ظ
  با سلام
  همه نظرات محترمه ولی بازم میگم با ایراد گرفتن و قهر کردن که وضع بهتر نمیشه!
  کیا و هیوندای کره جنوبی تقریبا با ایرانخودرو باهم شروع کردند اونا پیشرفت های خیلی خوبی داشتند ولی همینا بکمک شرکت های آمریکایی به اینجا رسیدن هنوزهم که هنوزه اکثر ماشیناشون کپی آمریکاییهاست (مثالی که دوستان می زنند کیا سراتو !!! کپی شده از شورلت کروزه یا شاسی بلنداشونم همینطور!!)
  قبل از انقلاب ایرانخودرو با کرایسلر شریک بود ولی بعد انقلاب بخاطر تحریم مجبور شد با پ‍ژو (خودروساز درجه2 نامرد) شریک بشه !
  خیلی ها باید یادشون باشه که 15 سال پیش برای خرید پیکان باید 5 میلیون (قیمت یک آپارتمان 70 متری ) پول میدادی تازه دوسال هم تو نوبت میموندی! ولی هیچ کسی اون زمان اعتراضی نمی کرد یا پیکان رو با هوندا آکورد مقایسه نمی کرد ولی الان نمی دونم چی شده بعضی ها همین ماشینو می خوان با کامارو یا کمری مقایسش کنن!
  بالاخره هرچند خیلی دیر ولی یه تکون های دارن بخودشون میدن و بنظرم این مثبته و باید حمایت بشه تا از این بهتر بشه!!
  تا شش سال پیش خیلی ها با پیکانی که نه ABS داشت نه ایر بگ نه کولر نه فرمان هیدرولیک نه بدنه آیرودینامیک و نه موتور مناسب پز می دادن ولی الان از اون پیکان به اینجا رسیدیم باید انصاف داشت!! مطمن باشید اگه اینجور بره خیلی بهتر از اینهم میشه!!! فقط با تلاش و همکاری
 • عاشق خودروی ملی

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۶:۵۹ ب.ظ
  آقا یاشار عزیز
  این که ما خودمون رو با کشوری مثل کره مقایسه کنیم ایراد داره؟
  ما کمتر زحمت میکشیم
  توی مملکتی که نفت رو 120 دلار میفروشه ، نباید هیچ پیشرفتی حس بشه
  از یه طرف میگیم تحریم ها باعث پیشرفتمون شده از یه طرف شما میخواین مارو به دوران پیکان برگردونین
  امثال شما ها همیشه توقع تلاش و همکاری رو از بقیه دارین ما هم که به زور داریم همکاری می کنیم ...
  همکاری :
  ماشین می خریم که این مشخصات رو داره
  گرون
  پر مصرف
  تکنولوژی قدیمی
  ایمنی جانی پایین
  آلودگی برای شهرهای بزرگ

  چرا حداقل مثل سال 70 یه پلت فرم جدید مثل 407 رو مونتاژ نکنیم و بعد خودرو ملی رو روی اون نسازیم!

  آقا دنیا داره پیشرفت میکنه این جق ماست که اگه صبح تا شب کار میکنیم و خونه رو از کانادا گرونتر میخریم و گوشت و تخم مرغ گرون و بنزین گرون و ماشین گرون .... در کنار دستمزد پایین ؛ دیگه حداقل یه غری بزنیم....همکاری! تلاش!
 • latif

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۹:۳۸ ب.ظ
  سلام
  بنزینی داره؟
  از گاز سوز ها خوشم نمیاد چه دوگانه سوز باشه چه گاز سوز!!!
 • سعید

  فروردین ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۲ ب.ظ
  ماشین اصلان هیکل خوبی نداره
 • MEHRAN

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۵۷ ق.ظ
  بله داداشم ایراد داره
  ایرادشم اینه که کره نه نفت داره مه گاز معدن...تو حق کره نامردی میشه اگه ایرانو باهاش مقایسه کنیم..کره اگه منابع ایرانو داشت الان رو دست آلمانیا زده بود..
 • مصطفی

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۸:۴۱ ق.ظ
  بابا منو تو اين موقعيتها قرار ندید .... کیه کیه کی بود
 • شهرام نصرتی

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۸:۵۸ ق.ظ
  ای کاش خودرو دنا هم مثل سمند ال ایکس شبیه بی ام و سری 3 بود من به یاد بی ام و سوار سمند میشم
  ای کاش به جای کپی از ویتارا وسوناتا 2011 یکمی هم به فکراین بی ام و
  بازهای فقیر بودند ای کاش ای کاش.....
 • سوشیانت

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۷ ق.ظ
  با سلام
  من کاری با قیمتش که می‌خواد چقد باشه ندارم ، ولی از نظر ظاهری می‌تونم بگم ای ولا ، دمتون گرم ، حرف نداشت...
 • OMID

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۰ ق.ظ
  fasele beyn Gelgir ba Daresh mano koshte.
  makhsusan tuye akse ghermezesh kamelan moshakhase.
  valy darkol mashin ghashangye.
  omidvaram hamishe azin kopy bardaria bekonan..............
 • محمد محمدی

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۴ ق.ظ
  بازم رو داشبورد نمیشه موبایلو انداخت عه
 • محمد محمدی

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۸ ق.ظ
  نمای جلوشو که دیدم یاد میسوبیشی اوو افتادم
 • صادق

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۱ ب.ظ
  میخواستم یه چیزی به تمام دوستایی بگم که نظرات خودشونو اینجا گفتن.
  اگه امکان داره همین نظرات سازنده ی خودتونو برای این ادرس ایمیل کنید که مربوط به طراحی و توسعه ی محصول در شرکت ایران خودروست.
  شاید برای یک بار هم به نظرات شما توجه بشه.
  email:npdcenter@ikco.com
  از تمامی دوستان در خواست میکنم که نظراتشونو بفرستن.
 • بی طرف

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۱ ب.ظ
  سلام

  آجه چی بگه آدم؟؟؟؟؟؟
  این چه جور ماشینیه؟؟ با اون سپرهای بزرگش اصلا به درد راه های ایران نمیخوره
  کاش اقلا پلت فرمش عوض شده بود
  تصور کیند.... نمای جانبی خودرو مال سمند ده سال پیشه اما از جلو و عقب مثلا طراحی جدید داره
  صد رحمت به همان سمند قدیمی
 • احسان

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۲۷ ب.ظ
  دوستان با دقت توي تصوير طراحي داخلي خودرو (طراحي گرافيكي) متوجه شدم سر دنده ي خودرو 6 دنده جلو و 1 دنده عقب دارد ؛ تازه بطور همزمان مجهز به پدالهاي پهن و جاي پا مختص خودروهاي دنده اتوماتيك ميباشد ؛ در حالي كه در متن از گيربكس 5 دنده صحبت شده بود ولي در تصوير گيربكس 6 سرعته دستي به همراه پدالهاي اتوماتيك مشاهده مي شود. متاسفانه مهندسين و طراحان ما حتي در طرحهاي گرافيكي هم دقت لازم رو به خرج نمي دهند چه برسد به كارهاي واقعي و نهايي شده .
  حالا تصميم با خودتون
 • Charisma

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۳:۲۴ ب.ظ
  سلام.اطلاعات ارائه شده خوب بود.اينكه داريم خودروساز ! ميشيم خيلي خوبه.فقط جاي سواله چرا قبل از اجرا يه رندر از طرح روي سايت نميزارن تا نظر طراحان و علاقه مندان رو هم جويا بشن. جناب برخورداري ، شما و دوستاي ديگه وقت و انرژي تون رو گذاشتين و براي نام ايران هم تلاش ميكنين ميتونين به دوستان ايران خودرويي و سايپايي خط بدين. شايد نقدهاي هميشگي عادي شده باشه . بهتره پيشنهاد بدين. بچه هاي ما تو طراحي هاي مفهومي در مسابقات بين المللي مقام ميارن و طرح هاشون خريداري ميشه اما داخل قضيه فرق ميكنه. بعنوان يه علاقه مند كه تا بحال نظر نميدادم احساس كردم اينبار بايد از اين طرح كه بنظرم آغاز راه تازه الان شروع شده دفاع كنم. اميدوارم نقدي از شما درباره خودروي ايراني و در كلاس جهاني تو اين صفحه بخونم. سپاس
 • من

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۳:۵۹ ب.ظ
  خوب جای شکر داره که میتینویم قیافه های ماشینای تازه رو ببینیم
  چه فرقی میکنه که سمند باشه یا نه از پرایدو 405 قابل اشتعال که بهتره
  همچین شماها صحبت میکنید که انگار دورو برتون آئودیو لامبورگینو اینا ریخته
 • امیر

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۶:۵۷ ب.ظ
  این همه تبلیغ که میکردن ما گفتیم میزنن رو دست آلمنیو ایتالیاییا.این که همون سمنده.مثل رانا که 206.حداقل درارو عوض میکردن.
 • امیر

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۶:۵۷ ب.ظ
  این همه تبلیغ که میکردن ما گفتیم میزنن رو دست آلمنیو ایتالیاییا زدن. این که همون سمنده.مثل رانا که 206.حداقل درارو عوض میکردن.
 • م م

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۰۶ ب.ظ
  جناب نویسنده از شما درخواست دارم یک مطلب تحلیلی در مورد آزادسازی واردات خودرو و یا راههای فشار آوردن به خودروسازان داخلی برای رقابتی کردن محصولات و افزایش کیفیت آن بنویسید.
  اگر گوشه چشمی هم به اقشار پایین جامعه داشته باشید بد نیست ، مقایسه بفرمایید افراد کم درآمدتر در اروپا و امریکا چه ماشینهایی با چه قیمتی و با چه میزان درآمد سالیانه می توانند بخرند.
  آخر با با این روش کار هم مردم صدمه می بینند و هم کشور از علم روز عقب می ماند باید یک روز تصمیم گرفت که درآمد وتاه مدت بهتر است یا سرمایه گذاری برای فردا.

  تحقیق و توسعه یک محصول که به همین راحتی ها نیست ، نگاه کنید یک موتور خواستند تولید کنند ، آیا توانستند تولید کنند؟ من خودم مهندس اتومکانیک هستم می دانم چقدر پروسه ی سختی است ، بله می تواین موتور تولید کنیم ولی موتوری که نیم قرن پیش تولید می شد ، رفتند آلمان تا الفبای طراحی موتور را یاد بگیرند و بحمدالله موتور ef7 و... تولید شد. وقتی می شود به همین راحتی از علم و تحقیق آلمانی ها استفاده کرد و موتور با مصرف کم و آلودگی کم تولید کرد چرا انقدر هزینه روی دست محیط زیست بزاریم که به روندهای سابق ادامه بدهیم و روی همه چیز اسم ملی بگزاریم.
  مگر ما عقده ملی شدن داریم؟ آیا چین که محصولات مونتاژی اش تمام دنیا را گرفته دارد ضرر می کند؟ دارد با نیروی کار ارزان بهترین برندها را تولید می کند . چون تولید یک محصول به روز یک المان که ندارد ، هزاران اصل باید در کشور رعایت شود تا بتوان کره جنوبی شد ، از مسائل ریز سیاسی تا اقتصادی و روابط خارجی و دانشگاهی همه باید اصلاح شود که بتوان خودروی واقعا ملی غرور آفرین تولید کرد.

  من فکر می کنم مونتاژ با کیفیت محصولات کیفیت دار خارجی و تمرکز روی خدمات پس از فروش بهتر است از تولید محصولات ناقص و کم کیفیت با گارانتی کم کیفیت تر . در این بین همه سود می کنند هم خریدار و هم فروشنده ؛ تعرفه هم قابل قبول باشد نه مثل الان نجومی باشد و دیگر روی واردات ckd تعرفه نگزارند. چون به هر حال دنیا اینطور نمی ماند و باید به اقتصاد جهانی پیوست روزی می رسد که این خودروهای بی کیفیت مثل بنزین 100 تومانی برای دولت فاجعه باشد پس بهتر است برای فردا اماده شویم و از نکات مثبت اقتصاد چین و ترکیه الگوبرداری کنیم ( استفاده از نیروی کار جوان و ارزان و علم غرب برای تولید جهانی).

  ما ایرانی ها مثالی داریم که می گوید با یک دست نمی شودچند هندوانه برداشت. درصورت نیاز به بحث آماده خواندن نظرات شما در ایمیلم هستم
 • م م

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۱۲ ب.ظ
  البته یادم رفت بگویم که تکلیف قطعه سازان چه می شود ، حقیقتاً هرچه فکر می کنم نمی دانم تکلیف آنها چه میشود . البته می توان با طرحهای مهندسی تولیدات را اصلاح کرد و از درصد سی کی دی بودن محصولات کم کرد . چون نمی شود قطعه سازی که سالها دارد زحمت می کشد با یک تصمیم یک شبه نابود کرد. "با تصمیمات یک شب و دو شبه نمی شود کشور را اداره کرد"
  متشکر
 • abolfazl

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۵۸ ب.ظ
  واقعآ من شوکه شدم.............از طراحی زیبای این خودرو توسط خودرو سازان ایرانی .....

  ولی خداییش بدک نیست...

  ایرانی جای پیشرفت داره.
 • امیرحسین برخورداری

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۸:۲۰ ب.ظ
  دوست عزیز مطالب مورد نظر شما در سایت موجود هستند . جستجو کنید ، با یک مبلغ خاص در ایران و آمریکا چه خودرو هایی می توان خرید
 • حامد دات دی

  فروردین ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۳ ب.ظ
  ماشن نسبتا قشنگی ساختن ولی به قول یکی از دوستان از عکس تا واقعیت کلی راهه.

  شما تیبا رو توی اینترنت جستجو کنید و ببیند چه عکسایی ازش وجود داره!
  حالا بیاین و تو شهر یکی رو ببینید... وقتی از پشت میبینین انگار دارید ...(..)... میبینید. شبیه همین پرانتز هایی که کشیدم.

  دنا:
  - نسبتا ظاهر داره
  - نیم لیتر کمتر از سمند میسوزونه حدود 7.5 (شاهکار)
  - قطعاتش ایرانیه (امیدوارم بدن چین براشون بزنه چون کیفیتش میره بالا)
  - امکاناتی که میتونه داشته باشه جزء آپشن به حساب میان (نمیخوان قبول کنن که ضرورت داره و باید داشته باشه)
  - استهلاک بالا (مثل سمند)
  - اعلام قیمت گزاف (چون با وجود تعرفه غیر منطقی خودروهای وارداتی رقیبی براش نمیمونه)

  ولی من نمیام 13 تا 20 تومن پولم رو دور بریزم و این ماشین رو بخرم و 7-8 سال برام کار کنه.
  یه تویوتای 7-8 سال کار کرده میگیرم که بتونم بیشتر از 7-8 سال دیگه ازش استفاده ببرم.


  فقط یه چیزی خیلی برام تعجب داره اینه: (حداکثر سرعت دنا با استفاده از پیشرانه ملی به 194.2 )
  برو بچ با سیلوی 78 بیشتر از این میرفتن.
  و اینکه کجای این ایران میشه از این سرعت استفاده کرد؟


  لپ کلام.... از آشغال خودروی ایران بیشتر از این کاری بر نمیاد...
 • مصطفی

  فروردین ۳۱, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۱۷ ق.ظ
  با سلام خدمت تمام دوستان عزیز.
  با تشکر از آقای برخورداری عزیز
  و با سپاس از ایران خودرو برای این طراحی جلو کمی قشنگ.
  به نظر من که یک دید معمولی نسبت به طراحی دارم ، جلوی این خودرو قشنگه اما یجای کارش میلنگه که اونم شاید به خاطر تکرار زیاد دوستان در کپی کردن طرح های مختلف با شه که من اینو بزارید قبول نکنم ، چون فکر میکنم این خودرو بر اساس الهام گرفتن از چند مدل مختلف در طراحی شکل گرفته .
  نمای پشت خودرو از نظر بنده بدک نیست شاید میشد به جای خطوط منحنی از خطوط تیز تری استفاده بشه تا خودرو در پشت نیز جسور به نظر بیاد.
  اما از نظر دید کناره ها شرمندم که بگم افتضاح و فجیه است که همون سمند قبلی رو داریم میبینیم.
  اما اگر قرار باشه داشبورد فرمان و کنسول وسط خودرو اینگونه طراحی بشه، چه اشکالی داره اصلا بزارین کپی باشه ، این کپی به نظر بنده بسیار زیبا هم است.
  و اما حرف قیمت ، از مسئولین عزیز درخواست میکنم که وقتی گفتین 15 میلیون حداقل یکم غیرت داشته باشید و مرد باشید همونو بگیرید نه بیشتر،
  وقتی میگی 25 میلیون نشه سال 91 ، 92 مدل سال بدی بعد بگی چون مدل سال 26میلیون، تا کی فکر میکنید دولت از شما حمایت میکنه، تا کی فکر میکنید این دولت با این نوع سیاست حمایتی باقی میمونه.
  اطمینان داشته باشید همه چیز تغییر خواهد کرد و نگران روزی باشید که مردم دیگه نخوان خودروهای شما رو سوار شن ، از تولید آردی درس عبرت بگیرین و نمیگم تولید نمیشه که میشه اما چقدر تولید اومده پایین.
  راستی یک خودرو با مشخصات دنا فول آپشن ( امکانات خیلی بیشتر از این)فکر کنم در بدترین حالت تو بازار آمریکا 21000$ بشه اونم از خودرو سازهای معتبر دنیا مثل کیا و هیوندا.
  همین،...
 • آرمین

  فروردین ۳۱, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۳۶ ق.ظ
  جمع کنین مزخرفه
 • یاسر

  فروردین ۳۱, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۳۲ ق.ظ
  به نظر من با25 تومن میشه کمری 2006 خرید که تو دنیا قبولش دارن
 • محمد غریب

  فروردین ۳۱, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۱۱ ب.ظ
  این همه نظر و این همه فکر متفاوت.
  به قول یکی از دوستان که به نظرم اسمش صادق بود کاش این نظرات و برای خود ایران خودرویی ها ایمیل میکردیم شاید فرجی شد.
  آقای برخورداری اگه ممکنه خود شما هم این پیشنهاد و به دوستداران سایتتون بدید.
 • بهرامی

  فروردین ۳۱, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۳۵ ب.ظ
  بنظر من همین سمند معمولی را با کیفیت بهتر وبا گیربکس اتوماتیک زده بشه فوق العاده است0حتما" میبایستی گیربکس اتوماتیک باشد0
 • امیر

  فروردین ۳۱, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۰ ب.ظ
  به نظر من اصلا طرح رقابتی نیست
  به قل دوستان یه سرهمبندی
  قسمت جلو با خطوط خشک و اسپرت با قسمت عقب که خطوط منحنی واری داره(شبیه اپل انسیگنیا) اصلا به هم نمیان
  البته طرح جلو خیلی بیشتر به طرح کلی میاد و اگر گلگیر ها خرابش نکرده بود قابل قبول ترمیشد.
  در نمای عقب هم طرح حجمی و منحنی دار بهشکل مکعبی ماشین نمیاد
  قسمت گلگبر هم که خیلی واضح نامناسب طراحی شده

  این از نمای بیرونی ولی اگر نمای داخل ماشین اون چیزی باشه که تو عکس هست با وجود کپی بودن قابل قبوله ایشالا که از مواد باکیفیتی نسبت به قیمتش استفاده بشه.

  به هر حال من که خودم از ایران خودرو انظار کار باکیفیتی ندارم و اون چیزی که برای این شرکت میتونه موفقیت باشه ارتقا کیفی این محصول نسبت به سمند و پارس هست.

  من فکر میکنم
 • afshin

  فروردین ۳۱, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۲۶ ب.ظ
  khodavakili inam shod mashin ma bugati nakhastim hadaghal ye 6 silandre 3200cc mizadin khodaram khosh miomad az ina begzarim hadaghal full sport bezanid ma javona be fekre mashinaie khareji nabashim
 • ابراهیم

  فروردین ۳۱, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۴۵ ب.ظ
  جلو وعقب اتو رو فقط تغییر می دید پس پنجرها ورکابهاو درها رو هم تغییر بدید.
 • بزرگمهر

  اردیبهشت ۱, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۰۲ ق.ظ
  با سلام
  واقعا برای کسانی که از این خودرو تعریف کنند متاسفم
  ایرن خودرو نباید دنبال طراحی بره
  همینکه بتونه خوب مونتاژ کنه کافیه
 • سروش قمري ديلمي

  اردیبهشت ۱, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۲ ق.ظ
  خودروي خوبي به نظر مي رسد،اما بايد ديد در عملكرد چگونه خواهد بود.اما اينكه شما گفتيد نمي شود در يك نگاه پلت فرم خودروي ديگري را از آن استخراج كرد،من با شما مخالفم،زيرا در همان نگاه اول به جلوي اين خودرو مي توان رخ ويتارا را از آن استخراج كرد.
 • عرفان

  اردیبهشت ۱, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۴۶ ب.ظ
  بزرگترین ایراد طراحیش فاصله بسیار زیاد سپر جلو تا مرکز چرخ جلو است این سبک طراحی سالهاست که منسوخ شده
  اما از نظر فنی اگر دوباره اشتباهات وحشتناک سمند مثل سیستم تعلیق ، ترمز واز همه مهمتر گیرباکس فاجعه رو تکرار کنه واقعا ماشین بی ارزشیه .
 • محمدرضا طباطبائی

  اردیبهشت ۱, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۴۸ ب.ظ
  به نظر من سرآغاز خوبی برای پیشرفت محسوب میشه ، ولی در کل چیز جالبی نیست . ایران خودرو نباید این سمند رو با ماسکهای متفاوت به مردم قالب کنه
 • امیر حسین

  اردیبهشت ۱, ۱۳۹۰ ساعت ۳:۴۳ ب.ظ
  دوستان،پیشرفت حاصل نمیشه مگر با آزاد شدن واردات خودرو.
  اما اگه همین ماشین رو با قیمت مناسب و صد البته کیفیت بالا تولید کنند،من که راضی میشم؛اون وقت میشه رو خریدش فکر کرد.
 • واروژ

  اردیبهشت ۱, ۱۳۹۰ ساعت ۴:۱۷ ب.ظ
  اینو داشته باشید کیا پراید جدیده یا دنای اینا.....بخدا عرضه کپی برداری هم ندارن!!!!http://www.icars.sg/2009/6298/2010-kia-rio-more-details-emerge/
 • ناشناس

  اردیبهشت ۱, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۴۶ ب.ظ
  سلام
  کره هم با ما شروع کرد حالا اون کجا و ما کجا همه این حرفهای تحریم بهانه هست بزرگترین مشکل ما ایرانی ها عدم وجود وجدان کاری و تعرفه واردات چطور کشوری که توی صنایع هایتک این همه پیشرفت کرده یه خودرو در حد معقول نمی تواند طراحی کنه. . . .
 • محسن 110

  اردیبهشت ۱, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۵۸ ب.ظ
  با سلام هدمت همه ی دوستان
  دوست عزیز یاشار
  من فکر میکنم دوستان دیگری مثل (عاشق خودروی ملی) دید گاههای شما هم محترمه ولی باید از چی دفاع کنیم . بله منم دوست دارم سوار برند ایرانی بشم.ولی این انصاف درب های کشور بسته تعرفه بالاست و حمایت همه جانبه دولت خداقل کار بایداصولی بشه این خودرویی که که میبینیم توی این تصاویر
  که توسط عکاس های حرفه ای هم گرفته شده نسبت به سورن فقط متفاوت هستش نمیشه گفت زیباتر و اصولی تره.ما هم نگفتیم قدمت بنز یا ب ام و را داره ولی قدمتش از چری که بیشتره.سی سال تولید پیکان و فلج کردن چرخه تولید و پیشرفت خودرویی مثل پیکان نتیجه ی افکاری مثل شما دوست عزیز هست که مدیران و مهندسان ایران خودرو دل به آن ها خوش کرده اند.
 • علی

  اردیبهشت ۲, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۴۸ ق.ظ
  سلام دوستان
  اگه بنزین ازاد شده دیگه واردات خودرو ازاد بشه
  اخه چند مدل پ.ل اضافه بدیم
  ماشین داخلی خیلی گرون
  بنزین گرون
  گمرکی اونجوری
  تولیدات بی کیفیت و عقب مونده
  تا کی صبر کنیم 10 سال یبار ایران خودرو یه کوچولو تکون بخوره
  حالا همه اینارو بزاریم کنار
  شما که میگید فلان کشور فلان ماشین نصف قیمت اینجاهم نیست
  به این موضوع هم فکر کن درامدشون هم از ما خیلی بیشتره
  پس حقش نیست بجایه اینکه محصولات داخلیمون قیمتش از مشابه
  خارجیش بالاتر باشه بیان به جیب مردم نگاه کننو کمتر قیمت بزارن
 • الیملخ

  اردیبهشت ۲, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۱۸ ب.ظ
  خیلی خیلی خیلی خوب است دمت گرم فقط اگه دنده اتومات بود یک خیلی دیگه هم اظافه میکردم ممممچککککریییم
 • وحید و حامد

  اردیبهشت ۲, ۱۳۹۰ ساعت ۶:۰۶ ب.ظ
  کاش در طراحی برش کنار خودرو هم کمی سلیقه به کار برده میشد. از لحاظ طراحی داخلی خوبه.
 • رضا

  اردیبهشت ۲, ۱۳۹۰ ساعت ۹:۵۴ ب.ظ
  مگر ایران خودرو فکر کرده bmw530 ساخته که با این قیمت می خواهد وارد بازار کنه بهتر که مسئولان محترم به امکانات خودروهای اروپای هم قیمت یک نگاه بیندازن وبعد ادعای ماشین ساختن و آبشن گذاشتن بکنند آخه تا کی خودر سازان ما می خواهند این راه را ادامه بدهند بابا یه نگاه به خودرهای کشورهای همسایه بندازین (هم قیمت . هم کیفیت . هم آبشن مقایسه کنید)
 • مجتبی و رضا

  اردیبهشت ۲, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۵ ب.ظ
  آقا خداییش به شما شاسی 405 رو بدن چقدر میتونید روش کار کنید؟
  بالاخره تغییرات تا یه حدی موفق میشه از اون به بعدش همون طور که دوستان میگن میشه تقلید نه تغییر(فیس لیفت).
 • mojtaba

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۴۴ ق.ظ
  دنا یا مرد 1000 چهره؟؟؟؟؟؟
  ولی خدایش بدم نیست
 • آقاپسر

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۱ ق.ظ
  خدا کنه هینجوری که میگن باشه آخرش یه ماشینه درپیتی نباشه
 • مجتبی

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۶ ق.ظ
  بهتر بود اسمشو بزارن مرد 1000 چهره
 • Yashar

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۲۴ ق.ظ
  با سلام
  خدمت بعضي از دوستان كه نسبت به نظرات من انتقاد داشتند:
  من هم قبول دارم حمايت بيش از اندازه دولت از بخش صنعت بخصوص خودرو سازي باعث عقب ماندگي اين بخش شده ولي الان چاره كار در آزاد سازي يك شبه واردات خودرو نيست اين كار خيلي بدتر از اشتباه اوله!
  تقريبا صنعت ما در همين بخش (قطعه سازي و زير مجموعه ها) خلاصه شده با اين وضع مملكت اگه اين كار بشه يكماه طول نميكشه كه نصف افراد شغلشون رو از دست ميدن!
  بنظر شما هموطن ما بيكار بمونه بهتره يا پول ملت بره تو جيب شركت ها ي خارجي + دلالها!؟
  من گفتم داره يه پيشرفتهايي بوجود مياد كه با حمايت درست بيشتر هم ميشه اين قبول كه خيلي از خودرو هاي توليد داخل اصلا استاندارد نيستند ايمن نيستند كم مصرف نيستند شايد زيبا هم نباشند ولي تو اين دو سال خيلي از ايراداتشون رو رفع شده با ترمز ABS,اير بگ وموتور هاي كم مصرف و... اين كارها كه يكشبه نميشه!
  بعضي ها انتظار دارند كه مثلا امروز خط توليد روا بسته بشه از فرداش چيزي در حد سوناتا 2011 بيرون بياد... پله پله و قدم به قدم!!!
  هميشه افراط و تفريط جزو خصوصيات اصلي ايرانيها بوده بخدا همين چند سال پيش خيلي ها حسرت پيكان صفر رو داشتند چه برسه به مثلا 405 ! خب پيشرفتهاي نسبي باعث زياد شدن انتظارات شده اين خوبه ولي نسبت به حد و وسعمون!!!
  با تلاش و همكاري همه چيز به حد اعلا ميرسه
 • محمد

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۰۷ ب.ظ
  به خدا قسم مشکل اینا نیست
  تا حالا هیچ کدوم از محصولات ایران خودرو مخصوصا از نظر طراحی که اولین ویژگی قابل رویت خودرو هست تخصصی نبود همیشه سلیقه ای بوده و همیشه طرح و خواسته های اصلی، از پشتیبان های مالی بوده نه از کسانی که تخصص در طراحی دارند. شما همتون درست می گید اما مطمئن باشید اشکالات کاملا واضح که نیاز به استدلال هم نداره مثل هماهنگ نبودن طراحی جلو و عقب هیچ وقت از دید یک طراح پنهان نمی مونه. در کشور ما همیشه تخصص ها متاسفانه یا استفاده نمی شن یا در حین استفاده همیشه تحت فشار نیروهای بالایی هستن. با این حال در مورد دنا واقعا خوشحالم، با اینکه هنوز به راحتی می شه نشونه اعمال سلیقه های غیر حرفه ای رو تو این ماشین دید اما در کنارش شاید برای اولین بار ، دست کم یک تلاش حرفه ای رو حتی کمی هم با تلفیق می شه بدون تعارف مشاهده کرد. مطمئنم شروع خوبی بود
 • علي

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۴۶ ب.ظ
  با سلام
  زماني كه من اين خودرو را ديدم طراحي جلو جالبي داشت و با بازي برروي چراغ خودرو ديد بيننده را كور مي كرد كه متوجه نقاط ضعفش كسي نشه واسه زير 20 بدك نيست ولي من اگه مي خواستم بخرم ال 90 مي خريدم كه مطمئن هستم از اين خيلي بهتره
  ولي من نكته اي مي خواستم مطرح كنم و اون هم اينكه چرا اين خودرو را ملي مي گويند ؟اصلا چرا سمن را خودرو ملي مي گن ؟چه كاريش توسط ايرانيها انجام شده جز سر هم كردن قطعات و به اصطلاح مونتاژ آن؟موتورش كه آلمانيها ساختند پلاتفرم اصليش كه مال 405 است ،گيربكسش هم همينطور كجاش ملي است ؟اصلا كسي تعريفي از خودروي ملي توي ايران داره بهم بگه ممنون مي شم
 • farzad

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۲۸ ب.ظ
  khak tu sare tarrahane in khodro ,akhe bebinin khodaish jelo aghab in mashin ba baghalesh hamkhanidare?!?
 • عليرضا

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۳۶ ب.ظ
  از نظر جلو خيلي شباهت به سوزوكي ويتارا دارو و از نظر عقب هم به خودروي اپيروس شبيهه. اما از لحاظ طراحي داخلي زيباست.

  متاسفانه هنوز نتونستند عيب ستون هاي بزرگ جلوي سمند رو بر طرف كنند.

  و ديگر اينكه واقعا جاي تاسف داره كه با افتخار ميگن كيسه هوا هم داره. اونم 4 تا. خودرو هاي خارجي هم قيمت حداقل 12 كيسه هوا دارن.
 • یکی

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۳:۳۲ ب.ظ
  اون چیز ی که مشخص اینه که ما هنوز اقدام به ساختن و طراحی موتور ملی نکردیم نباید انتظار داشته باشیم که حالا حالاها خودروی ملی داشته باشیم خیلی عقبیم از این لحاظ.
 • MUSTANG

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۴:۴۰ ب.ظ
  نمی دونم طراح این ماشین کیه و ... (یا اصلا این ماشین طراحی شده و یا...؟؟؟!!!)
  در هر صورت از نظر طراحی مشکلات زیادی داره...
  قسمت جلوی ماشین خشن و قسمت پشتش کاملا ظریف بنظر میاد و...
  مشکلات زیادی داره که بیشترشو دوستان اشاره کردن
  امیدوارم یکروز صدای موتور ماشین های ایرانی تو کل دنیا شنیده بشه (آرزو بر جوانان... D: )
  موفق باشید
 • امین

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۵۸ ب.ظ
  امیدوارم همه تولیدات ایران خودرو سایپا و...صادر بشه تا کسی تو ایران از اینا سوار نشه !!! من بیشتر طراحیهای هیوندارو دوس دارم دعا کنین بعد 20 30 سال یه دونه ix55 بخرم چون خیلی دوسش دارم.منم دعا میکنم شمام خودروهای دلخواهتونو بخرین ؛-)
 • eyvLLLaaaaa

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۶:۵۷ ب.ظ
  ha medenom!
  ma metenim!
  haaaa medenooommmmm!!!!


  jameshan jame, denashan kame!!!!

  her her her
 • eyvLLLaaaaa

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۰۷ ب.ظ
  aghayoon az lafze hamchi badom ghablan az hamatan ozr khahi mokonom, vali doostaman dige e'temad be nafseshan be goosh felak ham reside!
  ma ha bisavadem dege dar hade khodma neveshtem.
  sakh nageren dedashaye gol!
  dar khedmata bashem
  berem jaye ma!!!!
 • سعید

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۴۱ ب.ظ
  سلام.صحبت کردن در مورد چیزی که از اون اطلاعات ندارم سخته ولی به عنوان یک ایرانی باید بگم که این خودرو از پیکان خیلی بهتره و خودرو فقط ظاهر نیست .
 • emi

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۸:۵۲ ب.ظ
  بی انصاف نباشید
  برای ما که تا الان شاهکارمون تیبا بوده ، خداییش جهش خوبیه
  لااقل یکم پرستیژ داره
 • ایمان

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۱ ب.ظ
  دست شما درد نکنه ماشین متفاوتی بود نسبت به بقیه ماشینا ولی به هرچی قبول دارید ماشین کپی میکنید مثل خودش کپی کنید که یه چیزی ازش در بیاد شما آقایون مهندس درست کپی کنید ما بیشتر قبولتون داریم داخل ماشین واقعا مثل کادیلاک میمونه جلوی ماشین چراغ ها واقعا خوبه ولی عقب ماشین از تندر 90 هم زشت تره بخدا طراح درست حسابی زیاد داریم چرا از مردم کمک نمی گیرید وقتی این همه مردم مردم میکنید. آخه ماشین با توربو شارزر 150 اسب قدرت میگیره؟آخه ماشین با توربو شارزر و سوپر شارزر کم مصرف میشه تا اونجا که ما تو درسامون خوندیم و تو اینترنت تحقیق کردیم توربو شارزر و سوپر شارزر مصرف ماشین رو با ورود هوا و سوخت زیاد و با سرعت بیشتر آلایندگی را کم و مصرف را نسبتا زیاد میکنه.نمیگم ماشین نسازید بسازید ولی یه زره فکر کنید
  ببینم شما ها بغیر شاسی 405 یا سمند بلدید شاسی دیگه ای بسازید با یه شاسی و موتور 10 مدل ماشین ساختید. واقعا که با سواد مخترع و مبدع هستید!ولی خسته نباشید خیر سرمون ایرنی هستیم توی کتابا مینویسن جز باهوش ترین مردم دنیا هستیم ولی هیچی نیستین همش بلف میزنین چرا عقب ماشین با جلوی ماشین هم خونی نداره ولی بیاید بگردید توی دانشگاها دو دانشجو از شماها بیشتر طراحی میفهمن ای خاک بر سر من که با آدمایی مثل شما ها هم وطنم
 • ساعد

  اردیبهشت ۴, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۳۸ ق.ظ
  امیدوارم وجود خارجی هم داشته باشه. چون تصاویر داخل کابین کامپیوتریه
 • علیرضا

  اردیبهشت ۴, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۵ ق.ظ
  تکنولوژی جهان سوم دیگه چه انتظاری دارید ایران خودرو فقط بلده گلگیر و چراغ و سپر عوض کنه . هنرمندند به خدااااااااااا
 • هادی

  اردیبهشت ۴, ۱۳۹۰ ساعت ۶:۵۳ ب.ظ
  ماشین جالبیه فقط سرعتش کمه که باهاش بتونی مانور بدی
 • payam

  اردیبهشت ۵, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۱۶ ب.ظ
  به نظر من هنوز پرشیا از لحاظ ظاهر قشنگتره مخصوصا پشت دنا اصلا چیز موزونی نیست با کل بدنش... طراحی داخلیش اگه همینی باشه که تو عکساست با اینکه تماما کپیه ولی به روز تر از سایر جاهاشه و جالبه...
 • محسن

  اردیبهشت ۶, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۲۳ ق.ظ
  به نظر من اصلا طرح جلو وعقب خودرو همخوانی ندارد اگر عقب خودرو کمی اسپرت تر و ارتفاعش کمتر چراغهای جلو خمیدگی بیشتری داشتند بهتر بود چراغ های جلوی خودرو معلوم نیست چه شکل هندسی است چند ضلعی است نیم بیشتری هم از خودرو سپرها تشکیل داده اند و همچنین حجم موتور پایین شاید اگر از موتور پرشیا ای ال ایکس استفاده میشد خیلی بهتر بود
 • msh

  اردیبهشت ۶, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۰۵ ب.ظ
  m:salam khub bud dastetan dard nakone ma ham mikharim khosh bashid  sh:eyval . khaste nabashid .
 • MRSB

  اردیبهشت ۸, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۲۸ ب.ظ
  اول از همه اینو بگم نمیدونم چه مرضیه که ما ایرانی ها این همه از ماشینای خودمون انتقاد میکنیم البته نمیگم عیبی ندارن ولی از اینا آشغال تر هم تو همین سایت دیدم ولی دوستان ازش تعریف هم کرده بودند به هر حال این ماشین حداقل از نظر ظاهری که بدک نیست فقط امیدوارم به سرنوشت رانا دچار نشه .
 • کیان

  اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۰ ساعت ۴:۱۶ ب.ظ
  سلام :همیشه میگفتم.خدایا سایپاوایران خودرو چه اصرای دارن که حتما باید تولیداتشون از نظر ظاهر با تمام دنیا فرق داشه باشه.در حالی که بسیاری ازماشینهای دنیاجدای از پلت فرم و... تشابهات زیادی در ضاهر با هم دارن.با دیدن دنا خوشهال شدم که این اصرار رفع شده.ولی متاسفانه میبینیم که مشکل اساسی در طراحی{عدم تطابق و همخوانی اجزا (مینیاتو)}همچننان ازار دهنده میبا شد.(جلوی:موستانگ و ویتارا.بغل: سمند.پشت:اپل و...داخل:سوناتا)بد نیست ولی نه به این شکل.شاید به همین خاطر که هیچو قت در اولین تصاویر عکسی از نمای کامل بغل ارایه نمیشه.
 • سالار

  اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۰۸ ب.ظ
  سلام به همه:
  ما تا کی باید از طراحی های دیگه تو دنیا تقلب کنیم؟
  دوستان اینجا ( ایران ) همونجائیه که مردم تا 35 سال پیکان رو میخریدن. و از خرید پیکان یا پراید با قیمت یک ماشین به روز خوشحال هم میشن!!!
  به نظر من تا وقتی اوضاء به این شکله این کارا کلاه سر مردم گذاشتنه.
 • MOMOkhan

  اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۹ ب.ظ
  به نظر من که این خودرو از بقیه خودرو های ایران خودرو متفاوت تره چون طراهی این خودرو کاملا با بقیه خودرو های ساخت این شرکت فرق میکنه خودرو های قبلی یه چهره زشت گنده رو نمایش میدادن ولی این یکی درسته بازم گندس ولی خیلی بهتر از بقیه هست امیدوارم که همینطوری ادامه بدین تا بالاخره به نردیکی یکی از شرکتای بزرگ مث جنرال موتورزو...برسین نخاستیم که جهاد کنینو کاراتونو مضاعف کنینو از این حرفا چون اینطوری باز یه خودروی عجله ای و حتما پر مشکل دیگه میسازین همون معمولی کار کنین ولی خوب

  ممنون آقای برخورداری از اطلاعات خوبتون
 • hamid

  اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۶ ب.ظ
  be nazare man ke kheili farg ba mashinhaye irani ke alan dar bazar hast darad.ham az nazare zaher,ham az nazare fani.fagat tanha eybe in mashin dakhelash ast chon kheili be samand shabih ast.mohandesan bayad in mashin ra tanavo va shekl dakheli ra motefavet ba hame mashin ha misakhtand.dar har hal man kheili pasandidam omidvaram keshvareman bishtar az inha movafag bashad
 • farzin

  اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۱۵ ب.ظ
  بالا خره این ماشین رنج سنیش چیه ازجلو جوان پسندانه از عقب مسن از بغل اشغال کلا این ماشین تعریف جدیدی از خودرو است چون تو هیچ گروه خودرو جا نداره.سدان بزرگ نمشیه گفت سدان اسپرت نمیشه گفت پس چیه؟
 • امیرحسین برخورداری

  اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۰۰ ب.ظ
  این خودرو در کلاس سدان کامپکت قرار می گیرد .
 • رضا پورواحد

  اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۵ ب.ظ
  همانگونه که تا کنون مشاهده گردیده است صنعت اتومبیل سازی ما با گذشت زمان پیشرفت قابل ملاحظه ای در کمیت و پس رفت قابل ملاحظه ای در کیفیت محصولات تولیدی داشته است. در حالی که کارخانه های تولید کننده داخلی هنوز رنگ کردن اتومبیل را بلد نیستند، رونمایی های این چنین تنها جنبه عوام فریبی داشته و یک فرا فکنی برای برون رفت از فشار اذهان عمومی در مقابل تولید اتومبیل های بی کیفیت می باشد.
 • فردين ساجدي

  اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۵۹ ب.ظ
  از نظر من ماشين خوبي است چون من به داخل ماشين اهميت فراواني دارد و من فكر مي كنم كه اين اتومبيل به مسايل داخلي توجه زيادي كرده است.
  من اول دوست داشتم اين ماشين را خريداري كنم ولي آنقدر در توليد آن فس وفس كردند كه ناچار مينياتور را خريداري كردم و الان هم موقيت پيش بيايد اي دنا را خريداري مي كنم. خسته نباشيد و دستتان درد نكند //
 • معتمد

  اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۰ ساعت ۳:۱۲ ب.ظ
  باید به خودمان با داشتن چنین جوانانی که با علاقه و شور و حال در مورد طراحی و مشخصات فنی خودرو کامنت می گذارند تبریک گفت.سالها بود که چشمانمان از وجود بی شمار خودرو هایی با طراحی قدیمی نظیر پیکان و بعد هم پراید در خیابانها خسته شده بود.چند سالی است که وجود خودرو های با طراحی جدید حال و هوائی به خیابانها داده و از یک نواختی در آمده.همانطور که دوستان اشاره کرده اند شکل و شمایل "دنا" هرچند ضعف هائی از نقطه نظر طراحی دارد ولی انصافآ حرکتی رو به جلو است.از دست اندر کاران ایران خودرو می خواهیم که این نظرات را جدی بگیرند و تا حد امکان اصلاحات لازم را انجام دهند و مطمئن با شند که در آن صورت "دنا" مقبولیت بیشتری خواهد داشت.این را هم تآکید کنم که قیمت آن باید بتواند با قیمت خودرو های خارجی رقابت کند یعنی در شرایط مساوی ( حتی با فرض دارا بودن کیفیت یکسان با خودرو خارجی ) باید از قیمت کمتر ی برخوردار باشد تا مصرف کننده ایرانی را به خرید آن تشویق کند.زیرا در غیر اینصورت یک خودرو باکیفیت ولی چند سال کار کرده خارجی بر آن ارجحیت دارد.
 • ff

  اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۱۶ ب.ظ
  to bazare emroze jahan en khodro 1000000 beshtar nemiarze/albate manzoram toman bod.
 • میلاد

  اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۲ ب.ظ
  دیگه از ایران بیش از این نمیشه انتظار داشت همین هم شاید با کپی کردن از ماشینای اونور ابی ساخته باشن...........
 • پویا

  اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۰ ساعت ۹:۴۶ ق.ظ
  قابل توجه است که فارق از ایراداتی که دوستان فرمودند و همه به جا و بحق بود در مورد تصاویر داخلی - جلو داشبورد - که تصویر واقعی نیست و گرافیک کامپیوتر است کپی شده از هیوندای سوناتا 2010 است برای اثبات این مدعا از لینک زیر دیدن کنید.
  http://s2.desktopmachine.com/pics/Hyundai_sonata_95_1920x1200.jpg
 • ایرانی

  اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۴۹ ب.ظ
  سلام من چن وقت پیش رفتم کیش تمام ماشین ها خارجی و تماشایی بودن نمی دونم چرا به خاطر چند تا آقازاده ما باید ماشینهای غیر استاندارد و از نظر فنی غیر قابل مقایسه با کشورهای دیگه سوار بشیم اون هم با قیمتهای گزاف یعنی خاک تو سر ما که اسم ما مسلمونه و دیگر ادیان به فکر رضایتمندی مردمونشون هستن ولی حکام ما به فکر جیب و حسابهای تو خارج در کل میخوام بگم بعد از حضرت کورش ع هرگز حاکمی در خور و لایق ایرانی ها بر سرکار نیامده
 • فرزند ایران

  اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۰ ب.ظ
  سلام من چند وقت پیش رفتم کیش تمام ماشین ها خارجی و تماشایی بودن نمی دونم چرا به خاطر چند تا آقازاده ما باید ماشینهای غیر استاندارد و از نظر فنی غیر قابل مقایسه با کشورهای دیگه سوار بشیم اون هم با قیمتهای گزاف یعنی خاک تو سر ما که اسم ما مسلمونه و دیگر ادیان به فکر رضایتمندی مردمونشون هستن ولی حکام ما به فکر جیب و حسابهای تو خارج در کل میخوام بگم بعد از حضرت کورش ع هرگز حاکمی در خور و لایق ایرانی ها بر سرکار نیامده
 • حمید

  اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۹ ب.ظ
  حتی در عبدالخان هم چنین ماشینی پیدا نمیشه
 • محسن-ا

  اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۳۶ ب.ظ
  سلام :همیشه میگفتم.خدایا سایپاوایران خودرو چه اصرای دارن که حتما باید تولیداتشون از نظر ظاهر با تمام دنیا فرق داشه باشه.در حالی که بسیاری ازماشینهای دنیاجدای از پلت فرم و... تشابهات زیادی در ضاهر با هم دارن.با دیدن دنا خوشهال شدم که این اصرار رفع شده.ولی متاسفانه میبینیم که مشکل اساسی در طراحی{عدم تطابق و همخوانی اجزا (مینیاتو)}همچننان ازار دهنده میبا شد.(جلوی:موستانگ. چراغ ویتارا و بی ام و.بغل: سمند.پشت:اپل و...داخل:سوناتا)بد نیست ولی نه به این شکل.شاید به همین خاطر که هیچو قت در اولین تصاویر عکسی از نمای کامل بغل ارایه نمیشه.
 • امیر علی

  اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۵۹ ق.ظ
  خیلی خیلی ببخشید که اینو میگم از تموم خوانندگان معذرت میخوام
  با چیز مردم که نمیشه دوماد شد برید یه ماشین خودتون درست کنین همش کپی برداری از دیگران درضمن قیمتش رو تو اخبار 15 میلیون اعلام کردن وقتی رونمایی شد کردنش 20 میلیون تا کی میخواهین برا این ماشینهای از نظر فنی بسیار پایین خون مردم رو تو شیشه کنین
  از ماست که بر ماست
  امام علی ع میفرمایند:
  مردم هر دیار لایق همان حاکمی هستند که بر آنها حکومت می کند وگرنه آن را عوض می کردند
 • مهدی

  اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۵۲ ب.ظ
  اگه روی سقف دریچه داشت واقآعالی میشد.قیمت زیر20 باشه میخرمش
 • samira

  خرداد ۱, ۱۳۹۰ ساعت ۹:۰۶ ق.ظ
  در کل ماشین آبرومندیه(حداقل نسبت به دو تای قبل)! ولی یه خورده نامتناسب طراحی شده... از جلو که نیگا میکنی به چراغاش می خوره شاسی بلند باشه! بعد پشتشو که می بینی ضد حال می خوری..!!! هر تیکه ش به یکی کشیده...حداقل فقط از ماشینای یه شرکت کپی میزدن که اینجودی ناموزون نشه! کپی زدن هم بلد نیستن ;)
 • مجتبی

  خرداد ۱, ۱۳۹۰ ساعت ۶:۴۸ ب.ظ
  ,واقعآکه کپی میزنن میگن طراحی اخه حاجیا بابا مهندسین جوان خوبی داریم چرا باورشون ندارین.میتونن طراحی کنن بهتر از تی یوتا هوندا بنز و............با این قیمتی شما زدین خداییش ماشین خارجی بخرن خیلی بهتره از همه نظر
 • نیماو ایمان

  خرداد ۱, ۱۳۹۰ ساعت ۶:۵۹ ب.ظ
  آقایون چقد ضایع هستین.خدایش عکسی که از عقب گرفتن نگاه کنید داخل ماشین دریچه کولر صفحه کامپوتری که در عکسی از داخل گرفتن واقعی نیست.......چرادووووووررروووغ
 • afshin

  خرداد ۲, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۶ ق.ظ
  با سلام. موتورشو که میدونم همون بیس قدیمی. ولی خدائیش ظاهر قابل قبولی داره. بجز سپر ماشین که همش رنگه وضربه گیر نداره
 • شهریار

  خرداد ۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۱ ب.ظ
  با سلام خدمت شما وتشکر بابت اطلاعات کاملتون.ظاهرش که عالیه فقط آیا از نظر کیفیت ارزش قیمتش رو داره؟خواهشن از همون اولش با کیفیت بزنین
 • محمد رضا رشیدفر

  خرداد ۸, ۱۳۹۰ ساعت ۹:۳۷ ب.ظ
  سلام.
  از نظر قیافه و شکل داخلی و خارجی نسبتا خوب است، اما از لحاظ موتوری و گیربکس که گفته شده که مثل سمند است ضعیف است چون خود سمند هم از لحاظ موتوری ضعیف است...
 • فرهاد

  خرداد ۱۴, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۵ ق.ظ
  این خودرو سازان داخلی خودرو ساز نیستند
 • محمد

  خرداد ۱۶, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۳۲ ب.ظ
  کاش یه خورده ابعادش پهن تر میشد ولی در کل خوبه از تیبا با اون استیل زشتش خیلی بهتره
 • سپهر

  خرداد ۱۷, ۱۳۹۰ ساعت ۴:۳۳ ق.ظ
  من که نفهمیدم ستونA کدوم ستونه؟؟؟؟!!!!Bو CوD چی؟
  جلو پنجره به این شکل باعث شده عرض خودرو کمتر نشون بده برخلاف جلو پنجره ی سورن
  به هر حال دنا خارج از حاشیه ها اولین خودروی ایرانیه(یعنی شرکت خارجی کمک نکرده) و قابل تقدیر ولی فراموش نکنید این خودرو همان سمند و همون ۴۰۵ پس اینهمه که ایراد میگیرید همش مشکل از طراحی نیست اساس و پلتفورم هم مشکل داره. جالبه این پروژه از هشتاد و چهار فعال بوده و تیمی تمام اروپایی رو اون کار میکرده ولی با روی کار اومدن مدیرعامل جدید تیم کاملا ایرانی شده و بنظر می رسه تیم طراحی بیشترین تلاششون رو کردن خصوصا برای اینکه ذهنیت سمند ناایرانی و ناامن رو از مشتری دور کنن و با توجه به بودجه ی نسبتا کم شصت میلیاردی برای این پروژه کار رو این پروژه حداکثر بازده رو داشته.با توجه به اینکه رقبا سراتو و کرولا معرفی شدند!!! تو کشورای هدف صادرات باید دنای توربوشارژ ای ال ایکس کمتر از ۱۵هزار دلار قیمت داشته باشه(البته وقتی تو ایران ۲۵میلیون تومن می فروشن معلومه اونور ارزونتره!!!) نکتهی جالب اینجاست با وجود شش کیسه ی هوا فقط میگن می تونه سه ستاره دریافت کنه(آن کس را که حساب پاک اس از محاسبه چه باک است!) درسته که نباید از ۴۰۵ بیشتر انتظار داشته باشیم ولی با توجه به پنج ستاره و چهار ستاره بودن رقبا کار برای ایران خودرویی ها مخصوصا تو ایران سخت تر میشه
  درضمن باید بگم تو طراحی ظاهریش هنوزم طرح سلیقه ای دیده میشه مثلا خطوط روی صندوق بار یا زاویه ی تند امتداد خط شانه روی سپر جلو
 • محمد.جواد.نیکوفر

  خرداد ۲۰, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۸ ب.ظ
  خیلی زیباست و به تمام کسانی که در ساخت این خودرو زحمت گشیده اند خسته نباشید میگویم . اما ای کاش منم میتونستم یکی بخرم
 • پدرام

  خرداد ۲۲, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۲۵ ب.ظ
  من عاشق ماشینم و فکر کنم ایران توانست یک خودروی ملی کامل بسازد
 • اشکان

  خرداد ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۲۶ ب.ظ
  واقعاً متأسفم از طراحی مسخره این به اصطلاح ماشین آدم خندش می گیره
  آمیزه ای از هنر ژاپن، کره، آلمان، امریکا و چاشنی متقلب به ظاهر مهتدسین ایرونی
  نولید پی کی و آردی و ماشینهای بی کیفیت ایران خودرو و سایپا خون ملت و تو شیشه کرده....
  ضرب ردین با این گاری که طراحی کردین
  از خودتون چی دارین؟؟؟؟
  غیر از اینکه فاتحه بخونین رو ماشینهای با اصالت خارجی!!!!
  اگه واردات خودرو آزاد بود به این بدبختی دچار نمی شدیم که با این طراحی مورد مضحکه کشورهای پیشرفته بشیم مگه سوریه و ونزوءلا ازتون تعریف کنن...
  ماشینهای کره نگاه کردنشون می ارزه به سوار شدن امثال اینو تیبا!!!
  با همین روند و ممنوعیت واردات 10000 سال دیگه هم شاهد به اصطلاح طراحی این عتیقه ها خواهیم بود...
 • H A M E D

  خرداد ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۵۱ ب.ظ
  سمند تحت ویندوز.
  ویندوز Xp نه. ویندوز پارسا 98
 • a.j

  خرداد ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۱۵ ب.ظ
  25 میلیون بدی دنا سوارشی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
 • بهروزوثوق

  تیر ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۴:۲۰ ب.ظ
  جلوش قشنگه مخصوصاچراقااماپشتش خیلی ضایع کرده مخصوصاسپرکه خیلی برجسته است به جای این سپرقلنبه یه سپرساده تروبلندترمیزاشتین بهتربوداون طرح زیرسپرکپیه جالبی نیست که ازنیسان وچندتادیگه گرفته شده ازاونجایی که چراغای عقب نسبتابزرگه یه سپرتپل وبلندماشینو اسپرت برمیکنه
 • رسا ذوالفقاریان

  تیر ۹, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۴۱ ب.ظ
  خر بخرید دنا نخرید
  بهترین ماشین فقت کمری اس ای
  امکانات عالی مانند سانروف 2 حالته & صندلی راننده برقی بصورت 5 حالت & کروز کنترل & مه شکن & دنده اتوماتیک و دستی شونده& چراغ جانبی در پشت ایینه ها& شیشه ها و ایینه های برقی& مانیتور & کلید کنترل & ریموت کنترل درب ها& توربو سرعت & ..................
  امکانات ایمنی :
  3 عدد ایربگ&سیستم ترمز ABSو EBD & حجم موتور 2.4 & 16 عدد سوپاپ &
  سنسور دنده عقب & حسگر حضور سرنشین & سیستم کنترل سرعت و تعلیق به صورت خودکار &.................
 • ذثاظی

  تیر ۱۰, ۱۳۹۰ ساعت ۸:۳۸ ق.ظ
  سامولیک به همه . (السلام علیکم) من نمی دونم این بر و بچ چرا اینقذه بد میگن .. آقا بخرین سوار شین حالشو ببرین . من که اگه بیاد بیرون میخرمش . به خدا بهتر از خره . چرا باور نمیکنین؟ خر کولر نداره اما این داره . قیمتش که حرف نداره . آخه با 25 میلیون قاطر هم نمیتونین سوار شین . بیاین همه دست به دست هم بدیم همینو سوار شیم . چرا فکر میکنین ایران خودرو دزده؟ چرا فکر میکنین ماشین تو ایران گرونه؟ ... ( درست فکر میکنین ) آخه چرا اینقدر مردم به این دزدها بدبین شدن؟ باید بهشون خوش بین بود. دزدهای به این خوبی هیچ جای دنیا پیدا نمیشه . اما این ماشینو بخرین . جون من.


  (عضو افتخاری تبلیغات ایران خودرو)

  dena savaraan@yaboo.com
 • مهدی

  تیر ۱۰, ۱۳۹۰ ساعت ۸:۴۸ ب.ظ
  سلام به همه ایرانی های عزیز
  یادش بخیر دورانی که ورزش میکردیم مربیمون میگفت ما ایران یها برای فوتبال مان همیشه پای تخته برنده هستیم ولی وقتی کار به عمل میرسه بازی را میبازیم حالا نقل این دوستان در ایران خودرو هستش ما مطمئن هستیم که این خودرو استانداردهای جهانی را کسب میکند داداش من مراقب باش
 • naser

  تیر ۱۶, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۴۲ ب.ظ
  خوب بلدید با جو سازی و تبلیغ قورباغه هایتان را به قیمت قناری بفروشید. بگذارید بعد 100 سال به بازار بیاید بعد تبلیغ کنید.
  من هم می خوام سال 99 یک ماهواره از تو حیاط خونم هوا کنم.
 • وحید

  تیر ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۴:۲۱ ب.ظ
  ماشین خوبیه
  البته اگه موتورش توربوشارژ باشه
  موتور معمولیش ماله سمنده
 • آرتمیس

  تیر ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۶:۰۵ ب.ظ
  به نظر شما ارزش داره با این قیمت یکی پیش خرید کرد؟
 • ی

  تیر ۳۱, ۱۳۹۰ ساعت ۳:۵۷ ب.ظ
  از بقل مخصوصاً گلگیر و سپر جلو فوق العاده زشت و بی ریخته!
 • حامد

  تیر ۳۱, ۱۳۹۰ ساعت ۴:۲۴ ب.ظ
  با چند تغییر کوچک میشه این ماشینو از بد فرمی در اورد.
  من خودم با دیدن این ماشین چندین طرح خوب برای این ماشین به ذهنم رسید.
  مهندسین بسیار خوبی هستن توی همین بچه ها ی خودمون که خیلی ایده ها و نظرات بهتری دارن تا خارجی ها.
 • علیرضا68

  مرداد ۷, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۰۷ ق.ظ
  سلام.
  با توجه به مشکلات عدیده ای که داره ولی نسبت به خیلی از خودرو های داخل بهتره.در هر صورت نشان از حرکت رو به جلو است.خیلی کار میخواد.
 • Mahdi

  مرداد ۱۵, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۹ ب.ظ
  از جلو به کیا سراتو بسیار شبیه است واز جلو قیافه ای خشن واز عقب مانند ماشین اسباب بازی است ودر ضمن لاستیک ها و رینگ ها اصلا با ماشین جور در نمی ایند
 • ali

  مرداد ۱۶, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۵۳ ب.ظ
  طراحان ایران خودرو خجالت نمی کشید این را طراحی کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • ارمین

  مرداد ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۰۵ ب.ظ
  salam .khoda kone oon gheymati ke goftin az 13 ta20 melyoon rast gofte bashid akhe ye zare jaye shak dare ke age nazare khoob bedim gheymat 2barabar nashe ba tashakor az nazare armin jan
 • ali

  شهریور ۴, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۳۷ ب.ظ
  به نظر من حرکت رو به جلوی ایرانخودر قابل تحسین است یادمون نره کیفیت خودروهای داخل تا همین چند سال پیش را با الان مقایسه کنیم حتما منصفانه نظر می دهیم
 • رضا

  شهریور ۵, ۱۳۹۰ ساعت ۳:۵۴ ب.ظ
  سلام
  جلوی خوئرو شبیه خودروهای آمریکایی (مثل فورد جی تی و کادیلاک CTS) و عقبش شبیه ماشینای اروپایی علی الخصوص بی ام و هستش. چرا بعد از اینهمه سال، ایران خودرو هنوز به توانایی مهندسای جوان ایرانی برای طراحی اعتماد نداره و صرفا کپی برداری ناشیانه میکنه؟
 • عرفان

  شهریور ۷, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۴۲ ب.ظ
  من با آقای حامد موافقم معلوم نیست ماسدانگ زدن یا کامپکت...
 • احسان

  شهریور ۱۴, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۵۵ ق.ظ
  سلام دوستان زود نظر رو این خودرو ندید از نظر طراحی که زیباست از لحاظ موتوری هم مشکل ندارد
 • keyvan

  شهریور ۲۰, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۰۱ ب.ظ
  agha age 25 toman mikhay berizi door shomare hesabe mahak ro check kon beriz be in hesab na iran khodro savab ham dare
 • بهزاد

  مهر ۲, ۱۳۹۰ ساعت ۹:۲۴ ب.ظ
  بنظر از لحاظ جلو بندی و کمک فنر مطابق سمند ساخته شده امیدوارم دردست اندازها صدای تق وتوق بداخل اتاق نیاد ودر مورد سینه ماشین اگر مثل سوناتا باشه دیگه حرفی برای گفتن نیست. از روبرو و جلو نمای ماشین عالیه واز طرف دربهای بغل وگلگیرها خیلی بیریخت بنظر میاد امیدوارم اصلاح بشه.
 • صدف

  مهر ۲, ۱۳۹۰ ساعت ۹:۳۳ ب.ظ
  بنظر من یک سان روف فابریک رو سقف ماشین اگه نصب بشه ویک کمی درهای بغل ازحالت سمند بودن در بیاد خیلی خوب میشد.
 • میثم

  مهر ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۳:۰۸ ب.ظ
  لطفا وزن خودرو و شتاب 0 تا 100 را در سایت خود اعلام کنید
 • hakim

  مهر ۱۰, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۰۱ ب.ظ
  این رو اضافه کنید کی به بازار میاید
 • رضا

  مهر ۲۷, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۳۸ ب.ظ
  در مورد دوستاني كه ميگن ايران خودرو كپي كرده بأيد بگم شرط لازمه. پيشرفت كپي هست شما تا كپي نكني پيشرفت هم نميكني براي مثال هيوندا اگه هيوندا شد يك دليل ان كپي برداري ان بود نمونه أش جنسيس سدان كه جلوي آن شبيه بنز اسً٥٠٠ هست وبسياري إز مدل هاي ديگرش .در زمينه تلفن همراه كمپاني سامسونگ با كپي برداري هاي زياد معروف شد در سطح جهان نمونه اش گالكسي إس كه كپي برابر با اصل آيفون ٤ هست و الان هم با سأختصر گلاكسي إس ٢ گوي سبقت را إز شركت اپل گرفته .اين مطالب نشأن مي دهد شرط لازمه پيشرفت كپي هست
 • انیچمن اخلیمن

  آبان ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۹ ب.ظ
  بنظر من ایران باید ماشینی مثل ماشین انیچمن اخلیمن درست کنه.وبنظر بیشتر مردم شرکت ایرانخودرو باید بسته بشه وشرکت جدیدی جایگزین آن بشه ت مردم از ان ماشینهی جدید استفاده کنن.یادش بخیر زبی اکسپرس که پیکان داشت.
 • انیچمن اخلیمن

  آبان ۳, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۰ ب.ظ
  بنظر من ایران باید ماشینی مثل ماشین انیچمن اخلیمن درست کنه.وبنظر بیشتر مردم شرکت ایرانخودرو باید بسته بشه وشرکت جدیدی جایگزین آن بشه ت مردم از ان ماشینهی جدید استفاده کنن.یادش بخیر زبی اکسپرس که پیکان داشت.....
 • مصطفی

  آبان ۱۱, ۱۳۹۰ ساعت ۶:۰۷ ب.ظ
  20 سال دارن ماشین هایی که نه ایمنی داره نه راحتی و نه کیفیت به مردم میدن با حداقل آپشن.
  20 سال دارن حق سوار شدن یک خودروی با کیفیت رو از مردم میگیرن .
  20 سال دارن با گمرکهای زیاد ضعف خودشون رو پوشش میدن که یک موقع در کارخونه ایران خودرو یا امثال هم بسته نشه.
  20 سال داریم تو جاده هامون 1000تا 1000تا کشته میدیم به خاطر کیفیت پایین و ضریب ایمنی آشغال, بعد میگن مقررات رو رعایت نمیکنن.
  پراید اصلا به درد جاده نمیخوره ولی مجبوریم دیگه چیکار کنیم ؟پیاده بریم!
  بزارین مردم زندگیشون رو بکنن حد اقل اگه نمیزارین با جونشون بازی نکنین.
 • حسين

  آبان ۱۴, ۱۳۹۰ ساعت ۹:۲۳ ق.ظ
  ماشين خوبي هست به ظاهر ببينيم از نظر موتور ، شتاب و قدرت جطوري باشه
  بعد اينكه ببينيم قيمت چطور باشه اين همه ماشين علكي به خورد مردم داديدبا قيمت گزاف اميدوارم كه اين ديگه اينجوري نباشه
 • mosiu

  آبان ۲۴, ۱۳۹۰ ساعت ۴:۵۰ ق.ظ
  اقا ما نمیدونیم تا کی اینا باید سوار این مردم بیچاره بشن و بلانسبت به شما این مردم هی به اینها سواری میدن
  هر خری
  (بلانسبت به شما)
  باشه میفمه که بابا این خرها (ماشین)همون خره فقط به قول قدیمیها چی؟ ... پالونش عوض شده
  برین پولهایی که تو بانک دارین بریزین به حساب این مفت خور که چه عرض کنم لاشخورها
 • karloo

  آبان ۲۴, ۱۳۹۰ ساعت ۵:۱۷ ق.ظ
  اخه بابا بی انصافیه که شماها که دارین از نفت وگاز خودمون پول کافی برای خرج شکماتون در میارین چرا این همه ظلم میکنین اخه چرا
  ماشین میسازین دستتون درد نکنه زحمت کشیدین ولی ارزون تر بدین بابا ما نداریم بخریم
  باید بریم خر سوار شیم اره خر سوار شیم بهتره
  پراید سه تومنی رو میدین هشت تومن این ماشینم که پنچ تومن بیشتر دستتون در نمیاد میدین بیست تومن
  انصاف هم خوب چیزی ننننننیست
 • من

  آذر ۵, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۱۳ ق.ظ
  واقعا خیلی ایرانیه ..... موتورش که آلمانیه .. ظاهرشم که فیس لیفت شده .. امکاناتم که شکر خدا بیشتر از سمند نداره ... نمای داخلیشم که درست نشده هنوز (کامپیوتریه) ............... بابا بی خیال
 • مهدی

  آذر ۶, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۱۹ ق.ظ
  ایران خودرو یه خودروئی به نام پژو405 ولرد بازار کرد گر چه محصول فرانسه بود ولی تو دل مردم خوب جا کرد بعدش پرشیا رو روکرد باز هم جا کرد تو دل مردم ولی از لحاظ کارایی مثل 405 بوده ویه سری تغییرات ظاهری بعد اومد سمند را راه اندازی کرد اونم خوبه ولی سنگین و زمخته وقابل هضم نیست وزیبا هم نیست ولی الان دوباره میخواد برادر سمند را درست کنه دنا که ظهار سمند و ویتارا از جلو وامکانات مثل سورن باشه این بدرد ما نمیخوره من خودم 405 مدل 88 دارم میخوام بفروشمش نمیدونم چه خودرویی بگیرم رفتم زانتیا قیمت کردم مدل 88 اون الان 26 میلیونه گفتم میمونم خودرو دنا بیاد تا ببینم جکار میشه کرد
 • امید

  آذر ۱۱, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۲۷ ب.ظ
  گرونه ولی خوبه
 • رضا

  آذر ۲۰, ۱۳۹۰ ساعت ۷:۱۳ ب.ظ
  سلام
  به نظرتون بهتر نیست واردات ماشین رو آزاد کنید این همه هم به خودتون زحمت ندین ماشین طراحی کنید آخرشم کپی برداری باشه
 • mrr

  آذر ۲۴, ۱۳۹۰ ساعت ۶:۲۲ ب.ظ
  قشنگ ساخته شده هم از عقب هم از جلو ولی از کنار خطوط برجسته ماشین خیلی خشک و خشن هستن و ناگفته نمونه که از جلو جلوه ای مکعبی به ماشین داده.در هر حال موفق باشید دمتون گرم در همین حد هم خوب اومدید.
  راستی از چند تا تیونر خوب هم کمک بگیرید بد نیست تجربه داشته باشن مدرک زیاد مهم نیست.
 • سعید

  آذر ۲۶, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۷ ب.ظ
  تا وقتی که درهای مملکت بسته است این دزدا و کلاهبردارها همچنان مردم رو سرکیسه میکنند..
  بقول کائورو ایشیکاوا ملقب به پدر کیفیت ژاپن ، اقتصاد و صنعت ژاپن بعد از جنگ جهانی بدلیل کنترل شدید واردات داشت به زانو در میومد که در یک برهه درهای کشور به جهان باز شد و بازار رقابتی و حمایت دولتی با برنامه های بلندمدت و حامیانه باعث شد کیفیت تولید در صنایع ، ژاپن رو به پیشگامان علم و تکنولوژی تبدیل کنه ..
  دهه 60 میلادی نوشته ساخت ژاپن بمعنی بی کیفیت تلقی میشد اما با سیاست درست و برنامه ای حساب شده و اقتصادی جهانی و رقابتی حالا تولیدات اصلی ژاپن واقعا سخت گیر میاد!!
  حالا ما کجاییم؟! ایران خودرو که از دهه 50 شمسی با عنوان ایران ناسیونال پایه گذاری شد نزدیک به نیم قرن سابقه داره اما به خاطر سوء مدیریت و سیاست های غلط مملکتی و بازار غیررقابتی تولیدات بیکیفیتی تحویل مردم میده که حداکثر استانداردی که دارد مربوطه به خودروهای 30 سال پیش اروپا !!!

  سمند با تکنولوژی مذخرف 30 سال پیش رو نزدیک به 17000 دلار میندازن به مردم در حالی که با این پول خودرو های روز دنیا رو میشه خرید با تکنولوژی روز و امنیت بالا و طراحی مدرن !!

  با تعصب از خودروسازان ایرانی دفاع نکنید ... بدونید که الان ایران خودرو باید جایگاهی جهانی داشته باشه و باید الان جوری میبود که با قدمت و تجربه ای که داره در بازار امریکا و اروپا حرفی برای گفتن داشته باشه .. اما واقعیت تلخ چیز دیگه ایه...

  متاسفانه من همجبورم به این قوطی کبریت پول بدم .. متاسفانه من هم 17 میلیون تومن پول به سمند دادم ... خوب مجبورم .. چی بخرم ... میدونم دارن کلاه سرم میذارن اما چه کاری ازم بر میاد پیاده که نمیشه رفت و آمد کرد .. از این آهن پاره هیچ وقت راضی نبودم .. ولی همچنان مجبورم ... مثل همه ایران!!!!!!!!!
 • بهزاد

  آذر ۲۸, ۱۳۹۰ ساعت ۴:۰۸ ب.ظ
  اگه همینجوری پیشرفت کنیم 50 سال دیگه یه تویوتا کمری شاید ساختیم التبه اگه تحریمااااااااااااااااااااااااا بذارن
  تو همین خیال باش!!!!!!!
 • mohammad javad

  آذر ۲۹, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۵۴ ب.ظ
  فکر کنم فقط مدل elxخوب باشه
 • mohamad

  دی ۶, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۵۹ ب.ظ
  تا کی میخواید سر مردم کلاه بزارید یه کم شرم داشته باشید از این تولیدات مسخره به خدا این ماشیناتون 5 ملیونم ارزش قیمت نداره شما اگه از تولیدادتون مطمئن هستید که میتونن با هم کلاس خارجی رقابت کنن چرا وارداتو گمروکو آزاد نمی کنید.اوقت کسی 1 ملیون نمیده خودروه دنا چه برسه به 25 ملیون برای جنس ایرانی دیگه بسه تورو خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
 • رهگذر

  دی ۹, ۱۳۹۰ ساعت ۲:۰۱ ب.ظ
  ***********************************************************
  ***********************************************************

  هر وقت مثل آمریکایی ها فکر و مثل ژاپنی ها مدیریت و مثل کره و چین کار کردیم

  بیایم اینقد افاده کنیم که تولیدات ما در جهان چنین و چنان باشن !!!

  ------------------

  خدا وکیل از این فرهنگ کار و این فرهنگ اجتماعی که ما داریم همین ها هم که میاد بیرون عجیبه.

  ---------------------

  از قدیم فهمیدم که همین یه ذره پیشرفتی هم که ایران داره مال عموم مردممون نیست
  بلکه
  چندتانخبه و متفکر بار همه چیز رو بدوش میکشن تا سری تو سرها داشته باشیم

  *********************************************************
  *********************************************************
 • بهنام

  دی ۱۸, ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۶ ب.ظ
  اتاقش ایرانی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • جواد

  بهمن ۳۰, ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۱۲ ب.ظ
  با سلام من از نمايندگي مرسدس بنز بي ام و - تويوتا -پورشه -آئودي - هوندا
  و فراري و لامبورگيني و رولز رويس و ديگر خودرو سازان بزرگ (هيونداي) از ايران خودرو عاجزانه تقاضا دارم التماس مكنم جون مادرت اين همه خودروهاي باحال
  قشنگ مدرن - زيبا و كار درست و همه چي تمام نسازيد . ميدانيد چرا؟
  با گريه چون هيچكس از ما خودرو سازهاي معروف ديگه چيزي نميخره
  ترا بخدا به ما رحم كن ايران خودرو

  نماينده خودرو سازهاي بزرگ جهان آقا جواد


  فقط بايد تعداد انها را زياد بايد كرد
  به ايران خودرو ( بابا تو ديگه كي هستي دست شيطان را از پشت بستي )
 • mimi

  اسفند ۱۰, ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۴ ق.ظ
  be nazare man dar kol khobe chon iran taze shorooe be tarahi khodro kardeh vali az nazare gheimati ye khordeh geroone.dar mored in hefa ke in varesh shabihe in khodroe va oon varesh shabihe oon khodroe bayad begam ke hame zoom kardan roo iran chon iran keshvare sanati nist va tarahi khodro roo az ebteda ba digar kompanihaye jahani shorooe nakardeh hala ham har chi besazeh migan shabihe felan mashine.byad tarha bishtar talash konan.
 • اتيلا اذري

  اسفند ۲۶, ۱۳۹۰ ساعت ۱:۱۰ ق.ظ
  قيافش بدك نيست ولي نميدونم چرا به نظرم يكم تكراري مياد!!!!!!!!!!!!!!!!
 • مریم

  فروردین ۷, ۱۳۹۱ ساعت ۵:۳۵ ب.ظ
  اصلی ترین ضعف این خودرو ملی بودنه موتورشه
 • مریم

  فروردین ۷, ۱۳۹۱ ساعت ۵:۳۶ ب.ظ
  عالیه
 • mehdi irannezhad

  فروردین ۱۱, ۱۳۹۱ ساعت ۲:۰۲ ق.ظ
  man ashege in mashin hastam
  chejori mitonam vam begiram?
 • اسفندیار

  اردیبهشت ۸, ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۹ ب.ظ
  سلام / عالیه؟
 • شایا

  اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۲۲ ق.ظ
  بیشتر یاد میتسوبیشی لنسر سری جدید افتادم

  خیلی شبیه اونو ، حداقل از نمای جلو
 • محمد مجیدی

  اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۱ ساعت ۶:۵۶ ب.ظ
  سلام به همه ماشین دوستان - اگه همه با این حساسیت از این ماشین نقد می کنن ، نشان دهنده اینه که دوست دارن به صنعت کشورشون افتخار کنند ولاغیر . پس خواهشا کسی ناراحت نشه و در ضمن از دوستانی که کمی زبان تند در بیان عقیده شون دارند، خواهش می کنم کمی رعایت بقیه رو بکنند تا این فضای صمیمی آشفته نشه . واما نظر بنده حقیر : اینکه رقیب برای سازندگان خودرو داخلی وجود نداره کاملا صحیحه یعنی معتقدم حالا که شرایط برای فروش محصولات داخلی وجود داره ، شرکتهای ایرانی هم باید برای ارتقا کیفیت چه از نظر ظاهری و چه از نظر کیفیتی از چیزی کم نذارن- چرا نباید برای این خودرو یک اتاق جدید طراحی میکردن ؟ البته درسته هزینه داره و باید خط تولید جدید احداث کرد ولی آیا ارزشش رو نداره؟ فاصله بین چرخ جلو تا دماغه نوک سپر چرا باید اینقدر زیاد باشه . چرا باید از همون در های قدیمی سمند استفاده بشه که طراحی جلوی ماشین رو تحت شعاع قرار بده؟ امروزه طراحی در با شیشه های عریض کمی قدیمی شده مگر در شرایطی که به ماشین بیاد مثل میتسوبیشی، لندکروز و ... مطمئنا اگه در ها رو با ارتفاع بیشترطراحی میکردند، هم به ایمنی ماشین و هم به زیباییش کمک بیشتری می کرد .
  ببخشید پر حرفی کردم .
  پیروز و سرفراز باشید .
 • علي

  اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۵۹ ب.ظ
  خيلي خوب و خوشكله، به ايراني بودم افتخار مي كنم ولي اي كاش قيمتش كمتر بود تا ما هم مي تونستيم سوار شيم
 • هادی

  اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۳۵ ق.ظ
  اتیلا جان چون سمند رو یکم تغییرش دادن با موتوره به قول خودشون ایرانی که اونم به اهتمال زیاد فقط پیچهاشو ایران میزنه
 • هادی

  اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۳۸ ق.ظ
  رانا هم 206 sd تشریف دارن
 • مسعود

  خرداد ۳, ۱۳۹۱ ساعت ۴:۴۶ ب.ظ
  سلام
  لطفاً ابعادش را هم بگویید تا معلوم شود برای این ماشین فقط سعی شده اندکی شبیه سوناتا و آزرو بشه ولی هم قد و قواره اون نتونسته بشه. حتی در ظاهر هم ماشینی سواری یه کم بزرگتر درست نکردند.
 • مجید

  خرداد ۶, ۱۳۹۱ ساعت ۳:۱۰ ب.ظ
  نسبت به ماشین های قبلی خیییلی بهتره تازه خیلی هم خوشکله
  در ضمن اونایی که نا راضی هستند و خیلی ادعاشون میشه اگه خودشون بهتر میتونن درست کنن؟؟؟؟؟؟کسی جلوتونو نگرفته
 • حامد

  خرداد ۱۶, ۱۳۹۱ ساعت ۶:۳۵ ب.ظ
  ها ای دوروغو که گفتین راسه
 • ابولفضل

  خرداد ۲۶, ۱۳۹۱ ساعت ۹:۲۷ ق.ظ
  عالیه
 • ساره

  خرداد ۲۶, ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۱۹ ب.ظ
  چرا باید انقدر ناشکر باشیم.کشورهای دیگه بدترینشم بسازن بازم خداروشکرمیکنن
 • پدرام

  خرداد ۲۷, ۱۳۹۱ ساعت ۴:۰۱ ب.ظ
  فقط چراغ جلوش خوبه و اميدوارم مثل بقيه توليدات ايران خودرو بعد از تحويل ماشين شش ماهيو توي نمايندگي نگذرونيم و تازه يادشون نيفته بعضي قطعات و يادشون رفته نصب كنن تازه پولشم ميگيرن و هزار بار به خودت لعنت نفرستي كه چرا خودروي وارداتي نخريدي حالا كاري نداريم كه كپي برداريه
 • سعید

  تیر ۲۷, ۱۳۹۱ ساعت ۸:۴۷ ب.ظ
  لطفا قیمت دقیقش را بگید ممنون
 • پیمان

  شهریور ۵, ۱۳۹۱ ساعت ۲:۲۳ ق.ظ
  با اینهمه انتقاد و انتظارات بیجایی که بعضی از دوستان دارن و ایراداته بنی اسرائیلی میگیرن، به نظر بنده و خیلی هایه دیگه، نسبت به طراحی های دیگه ای که تا حالا چه سایپا و چه ایران خودرو کردنف ماشین خیلی خوبی هم هست، تازه به رنج قیمتی 12 تا 25 میلیونی برای LX و ELX با این امکانات ماشین ایده الیم هست، به محض اومدنش دوس دارم یکیشو بخرم تا ببینم چیه، خودم مگان دارم با اما امکاناتی که واسه دنا در نظر گرفتن، در نظر دارم بخرمش...
  از ظاهرش خوشم اومده
 • پیمان

  شهریور ۵, ۱۳۹۱ ساعت ۲:۲۹ ق.ظ
  تازه یه سوال؟؟؟
  این دوستانی که زارت و زورت ایراد میگیرن، برن بنز و بی ام دابلیو سوار شن، بابا همینشم غنیمتیه، هرچی هست از پراید که بهترهههههههههههههههههههههه شده 11 تومن
 • میلاد

  شهریور ۸, ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۴۴ ق.ظ
  سال 2012 داره تموم می شه اونوقت تو کشور ما هنوز 4 نفر جمع می شن و یه پرده ای رو از روی یه ماشین مزخرف می شن و دس می زنن و احساس غرور می کنن و بدتر از همه ما بدبختا که باید کلی پول بالای همین مزخرفات بدیم که نه زیبایی دارن ، نه امکانات ، نه امینی....... و باهاشون راه بیوفتیم توی جاده و با یه تصادف ساده کلی آدم جونشو از دست بدن .............هــــــــــی که فقط می شه تاسف خورد............فقط!!!!
  و یکی دیگه از چیزایی که نمیفهمم اینه که چه اصراری هست اسمش خوروی ملی باشه و مفتخر باشن به اینکه طراحی مهندسان ایرانی بوده؟؟؟ وقتی هر قسمتش از یه ماشینی کپی شده!چرا وقتی نمی تونین مثل آدم یه طراح خارجی نمیارین تا لااقل خودشون طراحی کنن نه اینکه شما ماله همه رو با هم قاطی کنین آخرش خودتونم نفهمین چی از آب دراومد؟؟
  و کالا چه اصراریه این ماشین با وجود کپی برداری از خیلی از کمپانی های معروف دنیا باز هم طوری ساخته بشه که بیننده رو یاده سمند بندازه؟؟؟؟؟ چرا واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • حبيب اماني

  آذر ۱۳, ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۲ ق.ظ
  با عرض سلام مي خواستم بكم مي شه يه ماشيني توليد كنيد كه طراحي خواص خودشو داشته باشه مينياتور با تمام زشتيش طراحي خواص خودشو داره ولي دنا از سراتو و بنز c200 الهام كرفته دنا همان سمنده فقط فيس ليفت شده يه نكاهي به نيو سوناتا2011 و سوناتا 2013 بندازيد اصلا قابل قياس نيستند تا كي بايد درجا زد.
 • محسن

  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۰ ب.ظ
  اگر با چندتا طراح خارجی هم همکاری و یا مشاوره میکردین چیزی ازتون کم میشد !!!!!!
 • عباس احمدی

  خرداد ۲, ۱۳۹۲ ساعت ۵:۲۹ ب.ظ
  لطفا بروز باشید ! ( با این همه پولی که از مرم میگیرین )
 • ایمان

  تیر ۲۸, ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۹ ب.ظ
  سلام.مطلبی رو که میگم در تاریخ 28/4/92 هست.ولی خبری ازاین ماشین(دنا) نیس.این یعنی دروغ ... که مسولیین به مردم برای عرضه خودرو دادند.این مدیران بی کفایت.که اگر عرضه اینکه یک محصول درجه دو رواز تمام لحاظ هم در تاریخ مقرر ندارین.حداقل عرضه این داشته باشین وعده سر خرمن به مردم ندین.یادتون باشه اینجا شهر و سر زمین دیگه نیستین. به امید اون روزیکه رفاه مردم بیشتر از حفظ صندلی براتون اهمیت داشته باشه
 • مراد

  شهریور ۳, ۱۳۹۲ ساعت ۷:۲۶ ب.ظ
  طراحی شما زیباست اما قیمت آن را عادلانه حساب کنید
  با تشکر از سایت شما وآرزوی موفقیت و پیشرفت برای شما
 • مجتبی

  شهریور ۱۲, ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۲ ب.ظ
  ماشین خوبییه ولی کی بیا بازار خدا میدونه این مسوولین فکر خودشونن و حفظ پست و مقام به امید روزی که مردم مد نظر باشن نه حرف گندگی بعضها که همش کوچه که میخوان از 3 سال پیش میخواستن تولید کنن ،در کل حال کردم ماشین خوبیه. ول کنین چرت و پرتو طراحی‌ خوبی داره موتورش و ابشناش عالیه نسبت به ماشینهای توی رنج خودشعاشقش شدم مخصوصا 150 اسب بخاریه همشون گرم برا طراحی زیبا90/6/11 
 • ناشناس

  بهمن ۲۷, ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۲ ب.ظ
  با سلام
  ظاهرش خوب نيست
 • محراب

  بهمن ۲۷, ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۰ ب.ظ
  اتوماتیک هم داره؟
 • محمدرضا برخورداری

  بهمن ۲۸, ۱۳۹۲ ساعت ۸:۴۱ ق.ظ
  طبق اطلاعات موجود در وب سایت ایران خودرو خیر.گیربکس 5 سرعته دستی برای این خودرو در نظر گرفته شده است.
 • یلماز

  اسفند ۳, ۱۳۹۲ ساعت ۹:۴۸ ب.ظ
  دوستامون حسابی مچشونو گرفتند واقعاً معلوم نیستش چرا تومملکت ما اینهمه پوچ گرایی و دروغ گویی رواج پیدا کرده چرا فقط این مدیران کله پوچ منافع خودشون رو دنبال میکنند بفکر منافع مردم نیستند، آقایون طراح خودرویی بقول خودشون ساختندلوکس اماجز لوکسی همه جوره ایرادی نشون میده،ازجلوخوب وخشنه از پشت هیچ هارمونی و زیبایی نداره مث تیبا زشت بنظر میرسه بزرگترین ایرادی هم که داره عرضشو خیلی کوچک تر کردن حدود24س از سورن کوچکتره جلوش چراغاش اینهمه خشن وخوب اما پشت وعرضش واقعاً شق آدمو میشکنه، خلاصه بی کفایتی آقایون همه جا برای مردم ثابت شده است...زیادقول اینا رو نبایدبخوریم زود ورا ثبت نام حجوم نبرین.
 • مهـــــــدي

  مرداد ۱, ۱۳۹۳ ساعت ۲:۰۴ ب.ظ
  حداقل يه بال عقب براش ميذاشتنو
 • بابك

  مرداد ۲۷, ۱۳۹۳ ساعت ۶:۲۸ ب.ظ
  امروز 93/05/27 هست و هنوز از ثبت نام اين خودرو خبري نيست . معلوم نيست كي مي خوان بفروشنش و تحويل بدهند . وقتي هم كه بخوان بفروشن مي گن فعلا سي ميليون تومان بريزيد تحويل بهمن يكسال ديگه . به قيمت روز بياين تحويل بگيرين . مي ري تحويل بگيري مي بيني رنگي كه انتخاب كردي نبوده . اعتراض مي كني ميگن ببخشيد اون رنگ تموم شده و اين موجوده . .... توي ايران انتخاب خودرو براساس صليقه يعني كشك ... هر چي خودشون صلاح دونستن بهت مي دن . فقط كافيه بگي چه خودرويي مي خواي . آپشن و مدل و تيپ به انتخاب كارخانه .....
 • نوربخش

  آبان ۵, ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۰ ق.ظ
  سمند کپي برداري از پژو 405 مي‌باشد که سال‌هاست ديگر به عنوان يک ماشين از رده خارج بحساب مي‌آيد. حالا دنا کپي برداري از سمند مي‌باشد. با مونور عاريتي که احتمالا مثل سمند سورن نا سازگاري بين موتور و سيستم برقش آزار دهنده است/
  اولاً ايرات خودرو استاد بازي با جلو پنجره چراغ خطر عقب و چراغ‌هاي جلو مي‌باشد. با تغيير چراغ‌ها و سپز به يک باره ماشين جديدي را خلق مي‌کند و به جهانيان عرضه مي‌کند.
  کاش اين عوارض کمر شکن از زوي ماشين‌هاي وارداتي برداشته مي‌شد. ماشين‌هاي ايران خوردرو و سايپا در يک رقابت واقعي با ماشين‌هاي کره‌اي و ژاپني قرار مي‌گرفتند، بعد معلوم مي‌شد که مردم از ماشين‌هاي اين دو کمپاني سر هم بنداز به عنوان گاري دستي هم استفاده نمي‌کنند.
 • علی

  آذر ۲۸, ۱۳۹۳ ساعت ۷:۳۰ ب.ظ
  تو همه دنیا الآن دارن فاصله چرخ جلو تا دماغه رو کم میکنن که هم پایداری بیشتر بشه و هم دور زدن اسونتر. اینا توی هر مدل هی دماغشو میارن جلوتر. سورت از سمند جلوتره و دنا هم از سورن.
  مورد دیگه اینکه خطوط شکسته کاپوت و چراغ و گلگیر ابهت ماشینو زیاد کرده اما اون چرخهای نخودچی خرابش کرده. وقتی اینهمه کاپوت و صندوق بالا اومده و لبه گلگیرها انقدر پهنه که دیگه نباید رینگ 15 زیرش باشه! انگار یه مرد گنده دمپایی بچه بپوشه بیاد تو خیابون.

  همه دارن سعی میکنن طوری طراحی کنن که درزها در امتداد خطوطی باشه که دیده نشه. اینا برعکس طوری طراحی کردن که ماشین قاچ قاچ دیده بشه!!!!(منظورم جلوشه)
 • علی

  آذر ۲۸, ۱۳۹۳ ساعت ۷:۳۳ ب.ظ
  راستی یادتونه وقتی میخواستن سمند رو بسازن اسمش X7 project بود الآن این NX7 Project ه! یا همون New X7
  بازم خدا خیرش بده خاتمی رو که اسم سمند رو انتخاب کرد براش. وگرنه اسمش پیکان جدید ایکس هفت بود D-:
 • علیمحمد

  آذر ۲۹, ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۲ ب.ظ
  بهتر نیست بگویی میخواهیی خودروی دنا را به قیمت یک خودرو خارجی به مردم بیندازیم اگه انحصاریی نیس باشه قبول پس خودروی خارجی را به قیمت مناطق ازاد اجازه بدهید وارد شود ببینم یک نفر پیدا میشه سمند رنگ شده شما را به اسم دنا بخره بعد اسم شو گداشتی چی بابا بس دیگه خجالت بکشید مردم که از پشت کوه نیومدن هر بلایی بخواهید سر مدیر ایران خودرو بگویید که دنا با سونتا برابر نیست ولی به بوگاتی میرسه خجالت هم نمیکشد مردم را طور دیگری بحساب میاورد خواهشا اگر دست رسی دارید به ایشان بگویید هر قیمتی میخواهد بدهد ولی نگوید این سوناتا است ووو ما را احمق فرض کرده خواهشا اگر مردم اعتراض نمیکنند راهی دیگر نگذاشته ایران خودرو اگه واقعا راست میگوید اجازه ورود خودروی خارجی را بده اگه یک نفر حتی خودش یک عدد خودرو از ایران خودرو خرید تمام گفته های ایشان صحیح است اجازه نمیدن وارد شود وگر نه قیمت خودروی خارجی را توی مناطق ازاد مقایسه کنید ببینید با همین پول هزار برابر خودروی ایران خودرو میشه خرید حرف حدیث هم نمیشه تویش تازه ماشینهای خارجی دنده عقب هم دارد که اینها ندارن ممنون
  یک سوال از ایران خودرو برای شرکت بنز پورشه فراری ؟ چطور توانسته ایران خودرو با تولید بدترین خودرو ها به گرانترین پرفروشترین خودرو سازی دنیا تبدیل شود البته به نسبت به مشابهای خارجی حتی پایین تر را بدست اورده اند ؟ پاسخ مدیر عامل ایران خودرو مردم ایران ناچارا بخرن ما هم میتوانیم دنا را بجای هیوندا بفروشیم مردمان ساکتی هستن چرا ندیم مجبورند بخرن انحصاری یعنی چی ما در کشور از ضرالمثل کنجشک جای قناری استفاده میکنیم شما نمیتوانید هرکز
 • امین

  دی ۶, ۱۳۹۳ ساعت ۹:۱۶ ب.ظ
  خیلی گنده همون405عهد نان خشکه که بد ریخت شده همون موتور همون دنده مصرف و اتحلاک بیشتر قیمت بیخود زیاد ونامربوط قیافه خرکی مخصوصا گلگیر جلو
  همون سورن هست فشن شده و داغون با اون موتور ef7 پردرسر و خراب شدنی
 • مهدی

  اسفند ۱۲, ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۶ ب.ظ
  نمای داخلیش بسیار عالیه
 • ارمان

  فروردین ۵, ۱۳۹۴ ساعت ۲:۲۱ ب.ظ
  به نظر من چهره سمند خیلی زیباتر از اینه!!
 • محسن

  فروردین ۳۱, ۱۳۹۴ ساعت ۸:۳۵ ب.ظ
  همه چيزش خوبه ولى سپر جلوش.........!؟ خيلى الكيه
 • شایان

  اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۵ ق.ظ
  سلامببخشيد اندازه مانیتور داخل ماشین دنا چند است ؟
 • حمید

  تیر ۲۶, ۱۳۹۴ ساعت ۱:۲۲ ب.ظ
  ازهمه این حرفا گذشته اقا مااین ماشین بعد از 15ماه تحویل گرفتیم از دو ماهی که ماشین زیر پامون بود یک ماهش تو گرانتی بود زیاد ایراد در قسمت تبخیر روغن -صدادادن تسمه تایم -عمل نکردن پمپ روغن ماشین -سر کن در سرعت 80و...خدایش انگار هرچی ایراده ایران خودروتو اینیکی ماشین گذاشته واقعا جای تاسف برای همچین شرکتی حالاه کسی حاضرنیست این ماشینهارو بخره اسمشون خیلی بد در رفته ------ قابل توجه مسولان ایران خودرو
 • شایان

  مرداد ۱۶, ۱۳۹۴ ساعت ۲:۳۳ ب.ظ
  واقعا به شرکت ایران خودرو و تمام کسانی که تلاش کردن که این ماشین ساخته بشه واقعا ماشین لوکس و با استقامتی هست باید به هم وطنان عزیزم بگم که دوستا لطفا این ماشینه با برند هایی مثل کی وهایوندای مقایسه نکنید بدونی که اونا از نظر اقتصادی از ما جلوترن
 • شایان

  مرداد ۱۶, ۱۳۹۴ ساعت ۲:۳۸ ب.ظ
  آقا امین گل باید بهت بگم که درسته گلگیر ها و در همون سورنسورنن و موتر همون ef7هست ولی باید بخاطر آرزوی بیشتر برای مردم از کیفیت موتور بزنن و گفتی میریم 405میخرمی405میخرمی یک نکته درباره 405 یک ماشین با بدنه و شاسی بسیار ضعیف و با یک تصادف تا صندق عقب جمع میشه ولی یک ماشین از خانواده سمند بدنه محکم تری داره.داره.اینو تجربه کردم رو هوا نمیگم .وواقعا ارزش خریدنو داره
ضروری
ضروری - نمایش داده نمیشود


ضروری

اشتراک از طریق پست الکترونیک
با ثبت آدرس پست الکترونیک خود در لیست مشترکین میتوانید آخرین به روزرسانی های پایگاه را از طریق صندوق الکترونیکی خود دریافت کنید.
اشتراک از طریق خوراک خروجی rss پایگاه را میتوانید از طریق مرورگر خود و یا دیگر ابزارهای کار با خوراک (فید) دریافت کرده و از آخرین به روزرسانی مطالب مطلع شوید.

اجرا و پشتیبانی:

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این پایگاه برای کادر نویسندگان و اعضای تیم طراحی و توسعه محفوظ میباشد. در صورت نقل مطلب از این پایگاه، لازم است پیوند به صفحه‌ی منبع ارجاع شود.