» آغاز عرضه پراید مدل۱۳۹۰به بازار

۹ اسفند ۱۳۸۹ / محصولات سایپا، اخبار / 384 بیننده /

قائم مقام سایپا در حالی از ورود پراید مدل 1390 به بازار خبر می‌دهد که طبق گزارش‌های رسیده از بازار، انواع پراید مدل 1390 هنوز به بازار نیامده است.

محمد سعید فلاحی با بیان این‌که پراید مدل 1390 به بازار عرضه شده است، افزود: مردم می‌توانند پراید با مدل سال آینده را تحویل بگیرند.

وی در پاسخ به این‌که با توجه به الزام نصب دو کیسه ایمنی هوا‌ (ایربگ) روی خودروهای سواری از سال 1390 آیا سایپا برنامه‌ریزی لازم را برای این کار انجام داده است؟ گفت: در حال حاضر همه محصولات سایپا به جز پراید به کیسه ایمنی هوا مجهز هستند. برنامه نصب کیسه ایمنی هوا روی پراید نیز از سال آینده در دستور کار سایپا قرار می‌گیرد.

به گفته فلاحی، این برنامه در ابتدا با نصب یک کیسه ایمنی هوا روی پراید عملیاتی می‌شود و در آینده دو ایربگ روی این خودرو نصب خواهد شد.

موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی پیشتر اعلام کرده است که با توجه به مصوبه شورای عالی استاندارد که توسط رییس جمهور به وزرات صنایع ابلاغ شده است، نصب کیسه ایمنی هوا از ابتدای برنامه پنجم توسعه یعنی آغاز سال 1390 اجباری خواهد بود و طبق مصوبه شورای سیاست گذاری خودرو، تولید کنندگان خودرو موظف هستند که از ابتدای سال آینده خودروهای خود را مجهز به دو ایربگ به بازار عرضه کنند و خودروهایی که نتوانند این مصوبه را عملی کنند، با مشکل شماره‌گذاری مواجه خواهند شد.

منبع : ایسنا

بد نیست بخوانید:
ضروری
ضروری - نمایش داده نمیشود


ضروری

اشتراک از طریق پست الکترونیک
با ثبت آدرس پست الکترونیک خود در لیست مشترکین میتوانید آخرین به روزرسانی های پایگاه را از طریق صندوق الکترونیکی خود دریافت کنید.
اشتراک از طریق خوراک خروجی rss پایگاه را میتوانید از طریق مرورگر خود و یا دیگر ابزارهای کار با خوراک (فید) دریافت کرده و از آخرین به روزرسانی مطالب مطلع شوید.

اجرا و پشتیبانی:

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این پایگاه برای کادر نویسندگان و اعضای تیم طراحی و توسعه محفوظ میباشد. در صورت نقل مطلب از این پایگاه، لازم است پیوند به صفحه‌ی منبع ارجاع شود.